GÜNDEM

PKK'lı Duran Kalkan'dan referandum çağrısı!

Referandumda Hayır çıkması için, Anayasa paketinin içeriğinden çok Erdoğan karşıtlığı üzerine politika yürüten CHP'ye referandumda destek olarak HDP ve PKK da kolları sıvadı.

PKK'lı Duran Kalkan'dan referandum çağrısı!
Terör örgütünün liderleri de var güçleriyle Hayır cephesi için çalışacaklarını duyurdu, “Kürdistan’ın özgürlüğü için” şart dedi. Referandumda Hayır çıkması için, Anayasa paketinin içeriğinden çok Erdoğan karşıtlığı üzerine politika yürüten CHP’ye referandumda destek olarak HDP ve PKK da kolları sıvadı.

“Bahçeli- Erdoğan anlaştı, bizi bitirecekler" 

Terör örgütü PKK’nın yönetiminde yer alan Duran Kalkan, başkanlık sistemi üzerine yaptığı bir konuşmada MHP lideri Bahçeli ve Erdoğan’ın PKK’yı yok etme konusunda anlaştığını, bu yüzden de Bahçeli’nin referandum sürecinde Erdoğan’a destek verdiğini belirtti.PKK: Krdistan'ın geleceği hayır deyin 

Duran Kalkan konuşmasının devamında, Erdoğan’ın, Bahçeli’yle anlaşarak PKK’nın üzerine gideceğini ve bu yüzden de Türkiye’de her kesimin “Kürdistan’ın geleceği için” başkanlık sistemine karşı durmaları gerektiğini, HAYIR demeleri gerektiğini duyurdu.

“Erdoğan tek adam istiyor"

Duran Kalkan ayrıca başkanlığın Erdoğan’a tek adamlığın yolunu açacağını ve anti demokratik bir düzenin kurulacağını da sözlerine ekledi.

Konular:

Yorumlar