GÜNDEM

PKK'nın ve FETÖ'nün paçavrası rahatsız!

Başkanlık tartışmaları Cumhuriyet gazetesini rahatsız etti. PKK kanallarında boy gösteren Avukat Cumhuriyet manşetinde okur karşısına çıktı ve halka hakarete bulundu.

PKK'nın ve FETÖ'nün paçavrası rahatsız!
PKK kanallarında boy gösteren Avukat Cumhuriyet manşetinde okur karşısına çıktı ve halka hakaret etti. Halkın özgür olmadığını söyleyen Kerem Altıparmak bu tabloda halka gidilemeyeceğini, başkanlık sorulması durumunda halkın sağlıklı karar veremeyeceğini iddia etti.PKK'ya yakınlığı ile bilinen İMÇ TV'de sık sık boy göstererek, Erdoğan'a hakaret eden isimlerin savunuculuğunu yapan, Erdoğan'a hakaret ettiği için kimseye ceza verilemeyeceğini, bunun sözleşmelere aykırı olduğunu belirten Kerem Altıparmak isimli "Hukukçu" MİT Tırları ihanetinin odağı olan Cumhuriyet Gazetesi için de kullanışlı bir isim olarak değerlendirildi. Altıparmak halkın sağlıklı karar verecek durumda olmadığını ima ederek Başkanlık Sisteminin halka sorulamayacağını iddia etti!
Milli iradeyi hafife alan ifadeler  

Demokrasilerde vazgeçilmez tek otorite olan Türkiye Cumhuriyeti geleneklerine 'Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir' sözü ile yer edinen 'Milli İrade' gerçeğini işine gelmediği zaman akıl sağlığı değerlendirmesi yapacak kadar hafife alan zihniyetin bir örneğini sergileyen Altıparmak şu skandal ifadeleri kullandı:

"Bu ortamda halka gidilemez! Halk sağlıklı düşünemez'' 


Birincisi ben şu ortamda halka bir şey sorulamayacağı kanaatindeyim. Basının bu kadar baskı ve sansür altında olduğu, hiç kimsenin kendini hukuksal güvencede görmediği bir yerde halka herhangi bir şeyi sorduğunuzda sağlıklı sonuç alacağınızı nereden çıkarıyorsunuz ki?

Son günlerin ana gündem maddelerinden biri de başkanlık tartışmaları… Siyasilerin konuya ilgili açıklamaları ard arda gelirken medyanın tutumu da kendini belli etmeye başladı.

Her fırsatta AK Parti iktidarını eleştiren FETÖ ve PKK tetikçisi gibi yayın yapan Cumhuriyet gazetesi şimdi de başkanlık referandumuna karşı çıktı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Kerem Altıparmak’ın röportajını birinci sayfaya taşıyan Cumhuriyet gazetesi ‘Bu ortamda halka gidilemez’ manşetini kullandı.
Öte yandan röportajdaki baskı ortamı vurgusu ve 12 Eylül benzetmeleri dikkat çekiyor.

PKK'lı teröristleri savunan tweet

PKK'nın ve FETÖ'nün paçavrası Cumhuriyet daha önce de Kandil'de eli kanlı teröristleri şirin göstermek için kampta sigara bile içilmiyor demişti. 


(Kandil'deki terörist Cemil Bayık ve Ayşe Yıldırım)

 

Konular: Cumhuriyet gazetesi, pkk, Kerem Altıparmak,

Yorumlar