GÜNDEM

PKK'ya dev operasyon! 10 ilçede sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde faaliyet yürüttüğü tespit edilen, PKK'nın üst düzey yöneticilerinin yakalanması için polis düğmeye bastı. Lice'ye bağlı 10 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

PKK'ya dev operasyon! 10 ilçede sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, 10 kırsal mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, Lice ilçesi kırsalında faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK'lı teröristler ve işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi, bölgede teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanları ve uçaksavar mevzilerin tahrip edilmesi ve malzemelerinin ele geçirilmesi amacıyla operasyon düzenleneceği belirtildi.

10 köyde sokağa çıkma yasağı


Açıklamada, operasyon bölgesinde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla ilgili yasa maddeleri gereğince Kayacık, Ortaç, Yalaza, Tepe, Arıklı, Serince, Çağdaş, Uçarı, Dibekköy ve Yolçatı mahallelerinde bugün saat 05.00'ten geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bilgisi verildi.

Yasak kararının, sivillerin zarar görmesini önlemek için alındığı vurgulanan açıklamada, buna riayet edilmesinin vatandaşların can ve mal güvenliği bakımından önemli olduğu ifade edildi.

 

Konular: köy, terörist, pkk, lice,

Yorumlar