GÜNDEM

Polis, uyarıyı dinlemeyen HDP'li gruba müdahale etti

Şişli'de uyarıyı dikkate almayan eylemcilere polis müdahale etti.

Polis, uyarıyı dinlemeyen HDP'li gruba müdahale etti
HDP, Diyarbakır Belediye Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırak Anlı'nın gözaltına alınmasını Şişli Camii önünde protesto etti.

Polisin dağılım sırasında "Slogan atmayın" uyarısını dinlemeyen gruba, polis müdahale etti. Polisin Mecidiyeköy Meydanı'nda bekleyişi sürüyor.

HDP, Diyarbakır Belediye Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırak Anlı'nın gözaltına alınmasını Şişli Camii önünde protesto etti. Slogan atılmasına izin vermeyen polis, grubu biber gazı kullanarak dağıttı.

Figen Yüksekdağ ve Hüda Kaya da katıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gülten Kışanak'ın gözaltına alınmasını protesto eden bir grup HDP'li Şişli Meydanı'nda basın açıklaması yaptı. Açıklamaya HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ve HDP İl Yönetiminden yetkililer de katıldı.

Biber gazıyla müdahale edildi

Basın açıklamasının ardından polis ekipleri grubu taşkınlık çıkarmadan dağılmaları konusunda uyardı. Abide-i Hürriyet Caddesinden Mecidiyeköy yönüne doğru yürüyen eylemciler, tekrar slogan atmaya başladı. Bir kez daha eylemcileri uyaran polis, sloganların devam etmesi üzerine müdahalede bulundu. Biber gazlı müdahalenin ardından eylemciler dağıldı.

Konular: polis, istanbul, şişli,

Yorumlar