GÜNDEM

Putin: Suikast Türkiye ile ilişkilere zarar vermeyecek

Yıllık basın toplantısında Türkiye ile ilgili önemli açıklamada bulunan Rusya Devlet Başkanı Putin, Karlov suikasti Türkiye ile ilişkilerimize zar vermeyeceğini söyledi. Rus lider ayrıca 'Rus uçağının düşürülme emrinin arkasında Türk hükümeti olduğu konusundaki fikrimi değiştiriyorum' dedi.

Putin: Suikast  Türkiye ile ilişkilere zarar vermeyecek
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Türkiye-Rusya ilişkisinin bozulmak istendiğine artık ikna olmaya başladım” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yılı değerlendirdiği bir basın toplantısı düzenledi. Suriye’deki duruma değinen Putin, Halep’in Suriye rejimi tarafından geri alınmasının istikrarın sağlanması yönünde son derece önemli olduğunu ifade etti. Rus lider, “Halep’in kurtarılması Suriye’deki istikrarın sağlanmasının bir parçası olarak önemli” dedi.
 
ViDEO iÇiN TIKLAYINIZ Basın mensuplarının sorularına tek tek yanıt veren Putin, Büyükelçi Andrey Karlov’un öldürülmesine de değinerek, “Karlov’un öldürülmesi Rusya-Türkiye ilişkilerini bozmaya yönelikti. Rus uçağının düşürülmesinden sonra bu emri verenlerin amacının iki ülke arasındaki ilişkileri bozmak yönündeki açıklamalara şüpheyle bakıyordum. Ancak Türkiye-Rusya ilişkisinin bozulmak istendiğine artık ikna olmaya başladım” ifadesini kullandı. 

 


Rusya'nın herkesin adalete teslim edilmesi için çalışacağını kaydeden Putin, “Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürmesiyle ilgili soruşturmada her şeyin açığa çıkarılmasını yakından izleyeceğiz” dedi.
 

 

Konular:

Yorumlar