GÜNDEM

Putin'e giden mektupta iki mütercim kullanıldı

Türkiye ve Rusya arasındaki temaslar kapsamında üstlendiği mektup iletişimi görevi hakkında merak edilenlere açıklık getiren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Putin'e iletilen metin ile ilgili, "Emin olmak için iki farklı mütercim kullandım" dedi.

Putin'e giden mektupta iki mütercim kullanıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin arasında gerçekleşen ve normalleşme sürecinin başlangıcı olarak nitelenen zirvenin altyapsında imzası bulunan isimlerden biri olan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ilk temasın sağlandığı 23 Haziran gecesine dair bilinmeyenleri anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayından geçen ve isteği üzerine Putin'e bizzat götürdüğü mektupla ilgili Kalın, sürece, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve iş adamı Cavit Çağlar'ın da destek verdiğini açıkladı.

'ÖZÜR DİLEMEK' ANLAMINDA BİR İFADE KULLANILMADI

Mektupla ilgili 'özür' konusunu da açıklığa kavuşturan Kalın, ülkemizin hassasiyetlerinin doğrultusunda 2 farklı mütercimin kullanıldığını söyleyerek, 'özür dilemek' anlamına gelecek herhangi bir ifadenin kullanılmadığının altını çizerek, "Devletimizin duruşu, milletimizin menfaati esas alındı" dedi.

Konular: ibrahim kalın, putin mektup, rusya, açıkladı,

Yorumlar