GÜNDEM

"2 Beton kuleden ibaret diyorlardı"

Başbakan Binali Yıldırım 2013 yılında İstanbul'un fethinin kutlandığı 29 Mayıs'ta temeli atılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu açılışında konuştu.

"2 Beton kuleden ibaret diyorlardı"
Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

15 Temmuz şehitlerimizin ruhu şad olsun.. Bölücü terör örgütünün ülkemize yaptığı kalleş saldırılara göğsünü siper eden şehitlerimizin de ruhu şad olsun.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü bir dünya harikasıdır. Böyle bir başarı Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarına yakışır.

O MANŞETİ ATANLAR BUGÜN GELSİNLER YAVUZ SULTAN SELİM'İN KÖPRÜSÜNÜ GÖRSÜNLER

Değerli İstanbullular 29 Mayıs 2013't bu köprünün temelini attık. O büyük günde dedik ki bu köprü 3 günde bitecek. 2 yıl sonra gazetenin birinde köprüden geriye iki tane kule kaldı diye manşet atanlar bugün gelsinler Yavuz Sultan Selim'in köprüsünü görsünler..

O büyük padişah ne diyor: Cesaret zafere korkaklık ölüme götürür. Eğer biz korksaydık bu millet korksaydı 15 Temmuz bir daha aydınlanmayacaktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan meydanlara inin dedi ve siz o günü aydınlattınız.

"YARINDAN İTİBAREN OTOBÜSLER ŞEHİR İÇİNE GİREMEYECEK"

Yıldırım, "Sonunda en doğru yeri bulduk. İşte boğazın en kuzeyinde, Karadeniz'in girişinde, bu tarihi eseri, bu mühendislik harikasını İstanbul'a hediye etmenin keyfini yaşıyoruz. Bu köprü tarihi İpek Yolu'ndaki bütün yolculuklara hizmet ediyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü yarın hizmete geçecek. Bu köprünün özelliği şu. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçen kamyonlar, tırlar, otobüsler yarın itibariyle şehir içinden geçemeyecek" dedi.

Konular: Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Binali Yıldırım, 3. köprü, Demokrasi,

Yorumlar