GÜNDEM

"Çözüm mözüm yok kardeşim"

Başbakan Binali Yıldırım, "65. Hükümeti̇n İlk Yüz Günü" isimli değerlendirme toplantısında konuştu.

"Çözüm mözüm yok kardeşim"
Başbakan Yıldırım, "Terör örgütünün, bu hainlerin verdiği zarar daha büyük. 10 milyar tutarında zarar verdiler o çukurları, hendekleri kazmak suretiyle. Orada güvenlik kuvvetlerimize ve bölge halkına verdikleri zararın parasal tutarı 10 milyar, 3 yıl içerisinde tekrar o zararları ortadan kaldıracağız." dedi.
 
40 TON UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ
 
Yıldırım, Diyarbakır, Siirt, Şırnak'ta yapılan operasyonlarda 40 ton uyuşturucu ele geçirildiğini söyledi.

ÇOCUKLARI ZEHİRLİYORLAR
 
77 milyon kök kenevir imha edildiğini belirten, Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Bu bölücü terör örgütü uyuşturucuyu ne yapıyor? Bu kadar içecek hali yok, milleti zehirliyorlar, çocukları zehirliyorlar. Hatta Avrupa'ya götürüyorlar, oradakileri de zehirliyor. Avrupalılar ne zaman akıllanacak ben merak ediyorum. Onlar, onlara sergi açtırmaya devam etsin, bir yandan çocuklarını zehirlemeye terör örgütü de devam ediyor. Buradan bu çağrıyı da o dostlarımıza yapıyoruz."
 
"ÇÖZÜM MÖZÜM YOK"

Hükümetin, iç güvenliğin sağlanması konusunda hiçbir taviz vermeyeceğini vurgulayan Yıldırım, "Çözüm, mözüm yok kardeşim. Çözüm vatandaşta. O fırsatı kaçırdılar. Vatandaşla aramızdaki bu hainleri çıkaracağız. Terör örgütünün Kürt vatandaşlarımızın başına bela olmadan kurtaracağız. Çünkü bu terör örgütlerinin Kürtler diye bir sorunu yok. Kürt vatandaşlarımızın PKK terör örgütü sorunu var." dedi.

Bu sorunun kentlerde büyük ölçüde kontrol altına alındığını belirten Yıldırım, "Şimdi kırsalda güvenlik birimlerimiz, silahlı kuvvetlerimiz, jandarmamız, polisimiz bütün gücüyle üzerine gidiyor, gitmeye de devam edecek. Bu konuda herhangi bir zafiyet asla kabul etmiyoruz." diye konuştu.
25 ÇALINMIŞ ARAÇ
 
Başbakan Yıldırım "25 tane çalınmış araç bulduk Lice'de. Bunlar bomba yüklenecek, bir yerlerde patlatılacaktı. Şu anda da 910 tane çalınmış araç var yurt genelinde, bunlar da takip ediliyor, herhangi bir olaya karışmaması için gerekli çalışmalar yapılıyor." ifadesini kullandı.
 
ÇANAKKALE 1915 KÖPRÜSÜ
 
Başbakan Yıldırım, "Dün itibarıyla Çanakkale 1915 Köprüsü'nün ve otoyolunun YPK kararını imzaladım. Yani resmen süreç başladı. Tarih de belli, 18 Mart 2017'de de kazmayı vuracağız." şeklinde konuştu.
 

Konular: başbakan, hükümet, başbakan yıldırım, Binali Yıldırım,

Yorumlar