GÜNDEM

"MHP hükümetin arkasında duracak"

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli "PKK-PYD-FETÖ ve IŞİD toplumsal direnci kırmanın kirli maşalarıdır." dedi.

"MHP hükümetin arkasında duracak"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Terör örgütlerine destek veren ABD'yi eleştiren Bahçeli, "Bugüne kadar PYD'yi en fazla şımartan ve ön açan ABD'dir. ABD'nin PYD için çırpınması art niyetliliktir. Açık şekilde kullanmaktadır. ABD, PYD ve PKK'yı çok açık şekilde arkalamakta ve kullanmakta, bu katillerin yardımıyla Ortadoğu haritasını çizmeyi arzulamaktadır. ABD'nin PYD-PKK'ya bakışı da hastalıklıdır" dedi.

Öte yandan Bahçeli, "Terör örgütleri tamamıyla tasfiye edilmelidir. Vakit, terörü bitirme vaktidir. Kahramanlarıma diyorum ki ne kadar terör örgütü varsa gidin vurun. Biz yanınızdayız." dedi.

"ABD'NİN PYD İÇİN ÇIRPINMASI ART NİYETLİDİR"

PYD'yi en fazla şımartan ve ön açanın ABD olduğunu dile getiren Bahçeli, "Terör örgütü doğuda kalsa ne olacak batıda dursa ne çıkacaktır. Terör her yerde terördür." dedi.

ABD'nin, PYD VE PKK'yı arkalamakta olduğunu söyleyen Bahçeli, "ABD'nin PYD için çırpınması art niyetliliktir. Açık şekilde kullanmaktadır."  dedi.

"MHP, HÜKÜMETİN ARKASINDA SAĞLAMCA DURACAK"

Bahçeli: MHP, her türlü manevi desteği eksiksiz verecek hükümetin arkasında sağlamca duracaktır. Türk milleti artık ayaktadır.

Terör örgütlerinin tamamıyla tasfiye edilmesi gerektiğini vurgulayan Devlet Bahçeli, "Vakit, terörü bitirme vaktidir. Kahramanlarıma diyorum ki ne kadar terör örgütü varsa gidin vurun. Biz yanınızdayız." dedi.

"FETÖ'NÜN KAFASINI EZİNCE..."

Bu bir işgal denemesidir diyen Bahçeli,  "FETÖ'nün kafasını ezince bu kez diğer terör örgütleri devreye girmiştir.Tehlike devasadır. Her türlü siyasi ve ideolojik beklenti ikinci plandadır. Siyasi çekişme ve kutuplaşma ile geçireceğimiz vakit yoktur. Müşterek irade süreklilik kazanmalıdır. " ifadelerinde bulundu.

"TOPLUMSAL DİRENCİ KIRMANIN KİRLİ MAŞALARI"

PKK-PYD-FETÖ ve IŞİD, toplumsal direnci kırmanın kirli maşalarıdır söylemlerinde bulunan Bahçeli  "Üst akla cevap vermenin zamanı çoktan gelmiştir. Düşman kampına cevap veremezsek sonuçlar ağır olacaktır. İhanet kursaklarında mutlaka kalacaktır. Gaziantep'te yaşanan acının dumanı hala tütmektedir."

Bahçeli birlik beraberlik mesajı vererek "Terörle aynen 7'den 70'e mücadele edelim, bu belanın kökünü tümden kurutalım." dedi.


Konular: devlet bahçeli, pkk, konuşma, pyd,

Yorumlar