GÜNDEM

"Millet bayrağı haine teslim etmedi"

Başbakan Binali Yıldırım Erzincan'daki 19 Eylül Gaziler Günü için düzenlenen törende konuştu.

"Millet bayrağı haine teslim etmedi"
Memleketi Erzincan'da konuşan Başbakan Binali Yıldırım, şehitlerin sınıfı olmayacağını vurgulayarak, "Her şehidimiz için ayrı şehitlik yapılıyordu, onu kaldırdık. Şehitlerin sınıfı olmaz. Şehitliklerde de yan ya huzur içerisinde yatmaya devam edecekler" dedi.

"EN SERT CEVABI HALK VERDİ"

15 Temmuz alçak darbe girişiminde de milletimizin bağımsızlığına, bayrağına, vatanına ve demokrasisine ne kadar önem verdiği, ne kadar sahip çıktığı görüldü şeklinde konuşan Yıldırım, "Alçak terör örgütü mensuplarının başlattıkları kalkışmaya en sert cevabı milletin kendisi vermiştir. Tankın, topun, tüfeğin karşısında kendisini siper etmiştir, ama bu bayrağı hainlere teslim etmemiştir." dedi.

"BAĞIMSIZLIĞIN BEDELİ BÜYÜKTÜR"

Şehit olanlara Allah'tan rahmet dileyen Yıldırım, "Gazilerimize hayırlı bir hayat diliyoruz. Gazilerimize ve şehit yakınlarımıza gözümüz gibi yapmak bizim en önemli görevlerimizden birisi olmaya devam edecektir. Bağımsızlığın bedeli büyüktür. Bazen şehit olursunuz, bazen gazi ama bu vatana namert eli değdirmezsiniz. İşte Türk milleti böyle bir millet." şeklinde konuştu.

"ŞEHİTLERİN SINIFI OLMAZ"

"Şehit ve gazilerimiz için birçok düzenleme yaptık. Ne yapsak az. Daha çoğunu yapacağız. Her şehidimiz için ayrı şehitlik yapılıyordu, onu kaldırdık. Şehitlerin sınıfı olmaz. Şehitliklerde de yan ya huzur içerisinde yatmaya devam edecekler. Polis de asker de, sivil de bu vatan için can vermiştir." açıklamasında bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasını "Gaziler Gününüzü tekrardan tebrik ediyorum. Askerimiz, polisimiz ülkemizin bağımsızlığının, geleceğinin teminatıdır." şeklinde bitirdi.

Konular: gaziler günü, 15 temmuz, bağımsızlık, konuşma,

Yorumlar