GÜNDEM

"Ölüm kalım savaşı veriliyor"

Hakkari Çukurca'da terör örgütü PKK'ya yönelik yapılan operasyonlar ile ilgili konuşan Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler, Çukurca'da bir ölüm kalım savaşının verildiğini söyleyen Güler, 30 yıldır girilmeyen yerlere girildiğini ve çok öne.

"Ölüm kalım savaşı veriliyor"

Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde hain terör örgütü PKK'ya karşı başlatılan operasyonlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çukurca'da bir ölüm kalım savaşının verildiğini söyleyen Güler, 30 yıldır girilmeyen yerlere girildiğini ve çok önemli sonuçların alındığını söyledi.

"ÖLÜM KALIM SAVAŞI VERİLİYOR"

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler eylül ayının başından bu yana devam eden operasyonlara ilişkin, "Bir ölüm kalım savaşı veriliyor. Kuzey Irak'tan girerek terör saldırıları için hazırlık yapan PKK'lıların sınır güvenliği açısından bölgedeki en önemli nokta olan Kaletepe'den tamamen sökülüp atıldı. Sadece Çukurca değil bölgede tespit edilen 12 nokta tamamen temizlenecek. Kars, Bingöl, Tunceli, Şırnak ve Ağrı'daki krtik bölgeler, örgütün girdiği adresler belli bir takvim içinde tek tek girilerek temizlenecek. Bu süreçte verdiğimiz şehitler bizi çok üzüyor, bir tanesinin tırnağını 500 teröriste değişmeyiz" diye konuştu.

RAKKA VE MUSUL OPERASYONU

Güler DAEŞ'in temizlenmesi için Rakka ve Musul'a da operasyon yapılması gerektiği görüşleri ile ilgili olarak, "İyi değerlendirilmesi gerekir." ifadesini kullandı.

"TALEP DEĞERLENDİRİLEBİLİR"

Orgeneral Güler, korucuların Uzman Jandarma statüsüyle terörle mücadelede daha aktif kullanılacağına ilişkin haberlerle ilişkin olarakta, "Böyle bir çalışma yok, bu haberler korucuların beklentilerinden kaynaklanıyor ancak bu talep değerlendirilebilir" açıklamasında bulundu.

Konular: hakkari, jandarma genel komutanı, terörist, pkk,

Yorumlar