GÜNDEM

Reina katiliyle birlikte yakalanan 3 kadın DAEŞ'e katılacaktı

İstanbul Ortaköy'de bulunan eğlence merkezi Reina'da 39 kişiyi katleden terörist Esenyurt'ta Ebu Muhammed kod adlı DAEŞ'lı teröristin evinde yakalandı. Operasyon sırasında gözaltına alınan kadınların DAEŞ'a katılmak için geldikleri ve hücre evine çevrilen Esenyurt'taki dairede bir süredir kaldıkları...

Reina katiliyle birlikte yakalanan 3 kadın DAEŞ'e katılacaktı
Saldırganla birlikte 1'i Kırgız asıllı erkek, 3'ü kadın 5 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Ekipleri, Ortaköy saldırganının Esenyurt'ta bir adreste saklandığını belirledi. Gece kulübüne düzenlenen saldırının faili olduğu iddiasıyla aranan Abdülgadir Masharipov güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği operasyonla yakalandı.

1 DEAŞ'lı 3 kadın 

Masharipov'un yakalandığı evin Ebu Muhammed kod adlı ve DAEŞ üyesi olan başka bir teröristin olduğu belirtildi. Operasyonda gözaltına alınan 3 kadının ilk ifadelerine ve Emniyetin tespitlerine göre Mısır, Senegal ve Somali uyruklu oldukları öğrenildi. Kadınların DAEŞ'a katılmak geldikleri ve hücre evine çevrilen Esenyurt'taki dairede bir süredir kaldıkları belirtildi.

Ayrıca 3 kadının bu eve alınmasının arka planında uyruklarının Reina operasyonu kapsamında dikkat çekmeyecek olmasi yatıyor.

Olay gününden itibaren aynı evde saklanıyorlardı 

Masharipov'un olayın gerçekleştiği ilk günden bu yana aynı evde saklandığı bildirildi.

Öte yandan örgütün diğer hücrelerine yönelik de eş zamanlı operasyonların sürdüğü öğrenildi.

Konular: esenyurt, reina, daeş,

Yorumlar