GÜNDEM

Reina katliamı emrini o terörist vermiş

Ortaköy'deki Reina'ya silahlı saldırı düzenleyerek 39 kişiyi katleden teröristin yakalanması için başlatılan çalışmada, saldırı talimatını veren kişinin 'Yusuf hoca' adlı kişinin olduğu iddia edildi.

Reina katliamı emrini o terörist vermiş
İstanbul Ortaköy'deki gece kulübü Reina'da yılbaşı gecesi 39 kişiyi öldüren ve yakalanması için çalışma başlatılan teröriste saldırı talimatını, Konya’daki hücre evinde ‘Yusuf Hoca’ kod adlı kişinin verdiği iddia edildi. Katliamın ardından teröristin yine taksiyle Zeytinburnu’na döndüğü, taksi parasını da Uygur restoranı çalışanlarından aldığı da öne sürüldü.

Saldırıyı gerçekleştiren terörist “Abu Muhammed Horasani” HTS kayıtlarına göre terörist, bindiği taksicinin telefonuyla DEAŞ'ın sözde İstanbul sorumlusu Hoca Aka ve yardımcısıyla irtibat kurdu.

Saldırı emrini o vermiş

Sözde İstanbul sorumlusunun yardımcısı Tacikistanlı Yusuf kod isimli İlyas Momoşaripov yakalandı. Eylem talimatını örgütün sözde İstanbul sorumlusu Hoca Aka'dan alan teröristin, bir gizli servisin kontrolünde hareket ettiği ve kaçışında bu servisin etkin rol oynadığı üzerinde duruluyor. Emniyet sözde sorumlu Aka'nın peşinde.

Konular: yusuf hoca, ortaköy, terör, terörist,

Yorumlar