GÜNDEM

Reina saldırganının eşi konuştu

Yılbaşı gecesi ünlü eğlence mekanı Reina'ya terör saldırısı gerçekleştiren saldırganın önceki gün tutuklanan eşi Zarina Nurullayeva, sorgusunda terör örgütü DAEŞ'le bir ilgisinin olmadığını iddia etti ve “Oğlumu kaçırdılar, bulmama yardım edin” dedi.

Reina saldırganının eşi konuştu
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Reina saldırısına ilişkin soruşturma kapsamında aralarında saldırgan terörist Abdulkadir Masharipov’un eşinin bulunduğu 11 kişi nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı. 

İstanbul 6’ncı Sulh Ceza Hakimliği, 11 şüphelinin “örgüt üyeliği” ve “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs”, 2 şüphelinin ise ayrıca “kasten adam öldürmeye yardım” suçlarından tutuklanmasına karar verdi. 

Saldırgan Masharipov’un eşi Zarina Nurullayeva, hakimlik sorgusunda saldırıdan gözaltına alındıktan sonra haberi olduğunu söyledi.

İşte Nurullayeva’nın ifadesinden satır başları: “Bana söylenen suçlamaların çoğu yalandır. 20 gün kaldığım dairede DEAŞ ile ilgili bir mevzu açılmadı ve onların da DEAŞ örgütü üyesi olduklarına ilişkin bir bilgim yoktur. Ben Türkiye’ye geleli 1 yıl oldu. Eşimle birlikte İran’dan Türkiye’ye kaçak yollardan geldik. Bir bayana ‘Burada kalırsanız zarar görürsünüz’ şeklinde bir söz söylemedim.” 

Oğlumu bulmama yardımcı olun


“Biz gözaltına alınmadan önce iki kişi gelip çocuğun üstünü giydirmemi ve İran’a götüreceklerini söyledi. Ve bundan eşimin haberi olduğunu söylediler. Benim oğlumu bulmama yardımcı olmanızı istiyorum. Benim bu işlerle hiçbir alakam yoktur. Kocam da beni terk etti gitti, iki çocukla ortada kaldık. Serbest bırakılmayı talep ediyorum.”

3 gün önce evden çıktı

Zarina Nurullayeva’nın ifadesi, Reina saldırganının öldü sanıldığını ortaya çıkardı: “Kocam olaydan 3 gün önce evden çıktı ve bu olaylar meydana geldi. Katliamın ertesi günü eşimin 2 arkadaşı eve geldi. Bana kocamın yasını tutmamı söyledi, ‘Ne oldu nereye gitti neden şehit oldu’ dedim. O da bana ‘Eşin büyük işler yaptı’ dedi. Ancak daha sonra gelerek ‘Yas tutmana gerek yok kocan ölmemiş’ dedi. Polisler bizi almaya gelene kadar haberim yoktu. Bizi gözaltına almaya geldiklerinde polise sorup öğrendim eşimin Reina saldırısını gerçekleştirdiğini.”

Konular: reina, daeş, Saldırgan,

Yorumlar