GÜNDEM

Reina saldırısı Lübnan'daki aileleri yıktı!

İstanbul Ortaköy'de bulunan Reina eğlence merkezinde yapılan terör saldırısında Lübnanlı ünlü iş adamı İlyas Şami'nin kızı Rita Şami hayatını kaybetti. Aynı saldırıda Lübnanlı milletvekili Estefan Doveyhi'nin kızı Büşra Düveyhi de yaralandı.

Reina saldırısı Lübnan'daki aileleri yıktı!
Lübnan Planlamadan Sorumlu Devlet Bakanı Mişel Firavn ise Ortaköy'deki gece kulübüne yönelik terör saldırısında Lübnan vatandaşı İlyas Vardini'nin (25) yaşamını yitirdiğine dair ailesine haber verdi.

Milletvekilinin kızıda yaralandı

Lübnan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, saldırıda Lübnanlı milletvekili Estefan Doveyhi'nin kızı Büşra Düveyhi ile Francois Esmar, Nidal Bişravi, Melisa Papalordo'nun da yaralandığı belirtilmişti.
Öte yandan, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn'ın, Başbakan Saad Hariri ile görüştüğü, "Lübnanlıların sağlığı ve emniyeti için tüm gerekli işlemlerin yapılmasını" söylediği belirtildi.Lübnanlı gençlerin yaklaşık üç hafta önce Beyrut'taki bir gece kulübünde çektirdiğifotoğraf. (soldan ikinci: Rita Şami, sağdan ikinci: Büşra Düveyhi, en sağda: İlyas Vardini)​


İlyas'ın ailesi yıkıldı  

AP haber ajansı ise Reina'daki saldırıda yaşamını yitiren İlyas Vardini'nin Beyrut'taki ailesiyle konuştu. Vardini'nin kız kardeşlerinin büyük yıkım yaşadığı görüldü.
 

Konular:

Yorumlar