GÜNDEM

Reina teröristi 197 bin dolarla Suriye'ye kaçacaktı

Yılbaşı gecesi Reina'yı kana bulayarak 39 kişiyi katleden terörist Abdülkadir Masharipov, önceki gece Esenyurt'ta bir dairede yakalandı. Daireden çıkan 197 bin dolar ise kafaları karıştırmıştı. Çok geçmeden bu paranın örgüt tarafından gönderildiği ve eğer yakalanmasaydı Masharipov'un Suriye'ye kaçacağı...

Reina teröristi 197 bin dolarla Suriye'ye kaçacaktı
İstanbul Ortaköy’deki ünlü gece kulübü Reina’yı yılbaşı gecesi Kalaşnikof ile basıp 39 kişiyi katleden DEAŞ’lı terörist Abdülkadir Masharipov önceki gece Esenyurt’taki hücre evinde yakalanmıştı. Polis, caniyi yakalayamasaydı ertesi sabah Suriye’ye kaçacaktı.

Örgüt göndermiş

Öyle ki  Konya'dan İstanbul'a gelen terörist, Reina canisini Suriye'ye kaçırmak için hazırlık yapmış. İnsan kaçakçılarına dağıtmak için örgütten 197 bin dolar yollanmıştı.


Eğer her şey istedikleri gibi devam etseydi, sabah Suriye'ye kaçacaktı...

4 kez adres değiştirdi

Polis, reina katliamcısı Abdülkadir masharipov’u bulmak için 16 günde 152 adrese baskın yaptı. 50 DEAŞ’lıyı yakaladı. Polis bu teröristlerden aldığı bilgiler doğrultusunda masharipov’un istanbul’da kaldığı evleri de belirledi. masharipov, Reina katliamı sonrası Zeytinburnu, Başakşehir (2 ev) ve Silivri’de hücre evlerinde kaldı.

DEAŞ kaçıracaktı

Polis bu 4 adresi de bastı. Sonunda şu bilgiye ulaşıldı: DEAŞ, Masharipov’u Suriye’ye kaçırmak için tüm hazırlığı tamamlamıştı. Sabah, Masharipov sınırı geçecekti. Teröristi kaçıracak olan DEAŞ’lının Konya’da olduğu belirlendi ve takibe alındı.

Konya’dan İstanbul’a gelen bu teröristi sivil polisler 5 gün önce Esenyurt’ta siteye girerken görüntüledi.


 

Konular: cani, özbekistan, abdulkadir masharipov, reina, daeş, Para, suriye, katliam, dolar

Yorumlar