GÜNDEM

Reina teröristi oğlundan intihar eylemi düzenlemesini istemiş!

Ortaköy'de bulunan gece kulübü Reina'ya, yılbaşı gecesi düzenlediği saldırı ile 39 kişiyi katleden DAEŞ'li teröristin, eylemden önce bir veda videosu çektiği, videoda ise oğluna da intihar eylemi yapmasını istediği ortaya çıktı.

Reina teröristi oğlundan intihar eylemi düzenlemesini istemiş!
İstanbul Ortaköy'deki gece kulübü Reina'ya yılbaşı gecesi düzenlediği silahlı saldırı ile 39 kişiyi katleden, saldırıdan 16 gün sonra İstanbul Esenyurt'ta yakalanan DAEŞ'li terörist Abdulkadir Masharipov, 25 günlük emniyet sorgusunun ardından dün tutuklandı.

Silivri Cezaevi'ne getirildi

Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov yoğun güvenlik önlemleri altında zırhlı araçla adliyeden çıkarılarak, polis eskortu ile Silivri Cezaevine getirildi.

Silivri Cezaevine konan Masharipov’un tek başına özel güvenlikli bir hücrede tutulacağı belirtildi.

"Ailene sahip çıkacağız"

Savcılık tutuklamaya sevk yazısında Masharipov'la ilgili çarpıcı detaylara yer verdi. DEAŞ terör örgütünü Türkiye’deki eylemlerin organize eden “Ebu Cihad” kod isimli sorumlu Abdulkadir Masharipov’a ses kaydı gönderdi. Bu ses kaydı Masharipov’un kaldığı evdeki tabletten ele geçirildi.

Ses kaydında eylem sonrası Masharipov’un ailesine DEAŞ örgütü tarafından sahip çıkılacağı, bu konuda endişelenmemesi söylendi. 

Oğluna 'intihar saldırısı' isteği

Masharipov’un kullandığı ve ifadesinde şifrelerini savcılıkla paylaştığı mail adresi mahkeme kararı alınarak üzerinde inceleme yapıldı. Masharipov 27 Aralık 2016 tarihinde saat 23:57 sıralarında bir veda videosu çekti.

Video görüntülerinde istihşad (intihar) eylemi yapacağını, çocuklarının büyüyünce zorluk çıkarmamalarını ve oğlunun da büyüyünce kendisi gibi istihşad eylemi yapması tavsiyesinde bulunduğu tespit edildi.  

Masharipov’un veda videosunu çekimi eşi Zarina Nurullayeva tarafından yapıldığı tespit edildi.

Konular: ortaköy, video, terörist, abdulkadir masharipov,

Yorumlar