GÜNDEM

Reina teröristi operasyonunda Türk polisine tebrik yağmuru

Reina'da düzenlediği kanlı saldırı ile 39 kişiyi katleden DAEŞ'li teröristin dün gece Esenyurt'ta yakalanmasının ardından, Emniyet Teşkilatı'na hükümet yetkililerinden tebrik yağdı...

Reina teröristi operasyonunda Türk polisine tebrik yağmuru
İstanbul Ortaköy'de yılbaşı gecesi Reina'ya düzenlenen saldırının faili olduğu iddiasıyla aranan Abdülgadir Masharipov'un Esenyurt'ta dün gece yakalandı.

Titizlikle yürütüldü

Bir üst düzey emniyet yetkilisinden edinilen bilgiye göre, Reina saldırganı yakalamak için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde özel ekip kurulduğu öğrenildi. Özel ekip saldırıdan sonra geçen 16 gün boyunca saldırganın İstanbul'a geldiği günden itibaren yaklaşık olarak 100 bin saat güvenlik kamerası görüntüsünü inceledi. Polis ekipleri yaptığı takiple örgüte ait çok sayıda uyuyan hücreyi belirlediği öne sürüldü.

Hükümet yetkilileri tebriğe doyamadı

Hükümet yetkilileri operasyonun başarıyla tamamlanmasının ardından resmi Twitter hesapları üzerinden Türk polisi için tebrik mesajları yayımladı. Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'tan ilk tebrikler geldi.

İşte o tebriklerden bir kaçı:Konular:

Yorumlar