GÜNDEM

Reina teröristi: "Bir daha olsa yine yaparım"

Yılbaşı gecesi Ortaköy'de bulunan gece kulübü Reina'ya düzenlediği silahlı saldırı ile 39 kişiyi katleden ve geçtiğimiz günlerde İstanbul Esenyurt'ta yakalanan cani DAEŞ'li terörist saldırı için "Bir daha olsa yine yaparım" dedi.

Reina teröristi: "Bir daha olsa yine yaparım"
Türkiye genelinde 30’un üzerinde hücre evi ve DAEŞ’in teröristleri aktarma istasyonu olarak kullandığı evlere operasyon yapıldı. Bu operasyonlarda gözaltına alınan çoğu yabancı uyruklu 200 şüpheli arasında DAEŞ ile bağlantılı kritik isimlerin de bulunduğu öğrenildi.

Masharipov’un, saldırı talimatını DAEŞ’ın Rakka’daki komuta merkeziyle haberleştiği “telegram” üzerinden aldığı belirlenirken, ele geçirilen 197 bin dolarında da terör örgütünün hücre evlerinden ele geçirilen toplam para olduğu kaydedildi.

"Çocuk ayak bağı olur"

Polis, Masharipov’dan 4.5 yaşındaki oğlunu alan ile katliamda kullandığı Kalaşnikof’u veren DAEŞ’liyi belirledi. Masharipov ifadesinde, “Silivri’deyken ‘çocuk ayak bağı olur, alıyoruz. İstanbul’dan çıkacağın zaman teslim edeceğiz’ diyerek oğlunu aldığını söyledi. 

"Yine yaparım"

Reina katliamcısı Abdulgadir Masharipov’un sorgusunda yaptığından pişmanlık duymadığını belirtirken, “Bir daha olsa yine yaparım” dediği öne sürüldü.

Konular: Rakka, abdulgadir masharipov, terörist, reina,

Yorumlar