GÜNDEM

Reina teröristinin imam nikahı kıydığı kadın 1.5 aylık hamile çıktı!

Ortaköy'deki gece kulübü Reina'da, yılbaşı gecesi gerçekleştirdiği terör saldırısı ile 39 kişiyi katleden DAEŞ'li terörist Masharipov'un, imam nikahı kıydığı Fransız vatandaşı Tene Traore’nin, 1.5 aylık hamile olduğu öğrenildi.

Reina teröristinin imam nikahı kıydığı kadın 1.5 aylık hamile çıktı!
İstanbul Ortaköy'deki Reina gece kulübü terör saldırısı soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve aralarında saldırıyı gerçekleştiren Abdülgadir Masharipov'un dini nikahlı eşi Fransız vatandaşı Tene Traore'nin de bulunduğu 5 şüpheli, IŞİD üyesi olmak ve anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs suçundan tutuklandı.

Cumhuriyet savcılığının tutuklamaya sevk yazısında Fransız vatandaşı ve IŞİD üyesi olduğu iddia edilen Tene Traore'nın Suriye'ye gitmek üzere geldiği İstanbul Esenyurt'taki örgüt evinde, Ali Jameel Mohammed Mohammed, Aysha Mohammed, Dina Alaa Eid Sayed Ahmed ve Masharipov ile birlikte yakalandığı belirtildi.Tene'nin cep telefonunda yapılan teknik incelemede Masharipov ile Fransızca ve Rusça'dan, Rusça'dan Fransızca'ya çeviri yapan program kullanarak anlaştığı tespit edildi.

1.5 aylık hamile çıktı

HaberTürk'ten Veli Sarıboğa'nın aktardığına göre, yine aynı telefondan elde edilen ses dosyaların tercüme edildiği, örgütsel içerikli görüşmeler olduğu tespit edildiği belirtildi. Öte yandan Masharipov'un imam nikahı kıydığı Fransız vatandaşı Tene Traore'nin, 1.5 aylık hamile olduğu öğrenildi.Masgaripov'un, yılbaşındaki Reina saldırısından önce Traore ile birlikte olduğu anlaşıldı.

 

Konular: ortaköy, abdulgadir masharipov, imam nikahı, Hamile,

Yorumlar