GÜNDEM

Reina ve İzmir'deki terör saldırılarında aynı merminin kullanıldığı ortaya çıktı

Yılbaşı gecesi Ortaköy'deki Reina'ya ve 5 Ocak'ta da İzmir'deki Bayraklı Adliyesi'ne düzenlenen terör saldırıları sonrasında yapılan araştırmada, iki saldırıda da zırh delici çelik uçlu kalaşnikof mermisi kullanıldığı ortaya çıktı.

Reina ve İzmir'deki terör saldırılarında aynı merminin kullanıldığı ortaya çıktı
İzmir Adliyesi’ne PKK, Reina’ya ise DAEŞ saldırdı. Her iki terör örgütünün aynı kaynaktan beslendiği ise kullandıkları kurşunla ortaya çıktı. İki saldırıda da zırh delici çelik uçlu kaleşnikof mermisi kullandıkları belirlendi.

İzmir Bayraklı Adliyesi'nde hakim ve savcıların kullandığı C Kapısı girişinde 5 Ocak günü PKK'lı teröristler tarafından bombalı araçla saldırı düzenlenmiş, polis memuru Fethi Sekin canı pahasına teröristlerle çatışarak şehit olmuştu. Olayda zabıt katibi Musa Can da hayatını kaybetmişti. PKK'lı iki terörist ise ölü olarak ele geçirildi. Fethi Sekin tabancasının son mermisi bitene kadar teröristlerin üzerine gitti ve büyük bir katliamı önledi.

Şehit Fethi Sekin'in otopsisinde çıktı

Kahraman polis Fethi Sekin'in otopsisi sonrası ilginç bir detay ortaya çıktı. İstanbul'da yılbaşında ünlü eğlence kulübü Reina'da 39 kişiyi öldüren DAEŞ'lı teröristin kullandığı mermi ile İzmir Bayraklı'da adliyeye düzenlenen saldırıda kullanılan merminin aynı tip olduğu ortaya çıktı.

Her iki saldırıda da kullanılan mermilerin zırh delici çelik uçlu olduğu belirlendi. Çelik uçlu merminin, diğer kaleşnikof mermisine göre daha fazla etkisinin olduğu, yakın mesafeden atıldığı takdirde çelik yeleğin dahi işe yaramadığı öğrenildi.

İki örgüt de aynı mermiyi kullanmış

İsimleri farklı iki terör örgütünün de saldırılarda aynı mermiyi kullanması dikkat çekerken, DAEŞ ve PKK'nın birlikte hareket ettiği bir kez daha ortaya çıktı.

Konular: pkk, otopsi, izmir, reina,

Yorumlar