GÜNDEM

Reis-i Cumhur'dan Avrupa'ya: Maskeli Balo sona erdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa'da 'hayır' mitinglerinin yapılmasına çıkan izinleri ve faşizan uygulamaları eleştirerek, "Yalan üstüne yalan söylüyorlar. Bu yalanlardan biz bıktık. Avrupa'da yaşananlar yeni bir safhaya geçildiğini gösteriyor. Maskeli balo sona erdi." dedi.

Reis-i Cumhur'dan Avrupa'ya: Maskeli Balo sona erdi!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Vakfı Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan'da yapılacak olan referandum için yapılacak olan konuşmalara izin vermeyen, Bakan'lara skandal uygulamalarla karşılık veren, buna karşılık 'hayır' çağrısı yapan konuşmacılara izin veren Avrupa'yı topa tuttu.

Erdoğan, bu tutuma karşı 'Artık maskeli balo sona erdi' diyerek şu sözleri kaydetti:

"16 Nisan aynı zamanda bir kırılma günü. Onlar HAYIR dediğine göre doğru yoldayız. Onlarda yalan bol. Barolar Birliği Başkanı orada konuşuyor. Bakan arkadaşlarım konuşturulmuyor. Demek ki istikamet üzereyiz ya. Kandil'deki ne diyor? "HAYIR" diyin diyor. Bunlar bunu söylerken HAYIR denir mi ya? Bunlarla beraber hareket etmek olur mu?

"Daily Sabah'ı AP'ye sokmak isyemiyorlar"

Şimdi bunlar açık konuşacağım. Daily Sabah'ı Avrupa Parlamentosuna sokmak istemiyorlar. Şimdi siz Daily Sabah'ı oraya sokmak istemiyorsanız bizim yerli ve milli bir gazetemizi.. Bunun karşılığını göreceksiniz.

"Maskeli Balo sona erdi"

Yalan üstüne yalan söylüyorlar. Bu yalanlardan biz bıktık. Avrupa'da yaşananlar yeni bir safhaya geçildiğini gösteriyor. Maskeli balo sona erdi. 16 Nisan'da sadece yönetim sisteminin değil istedikleri gibi kullandıkları düzenin yıkılmak üzere olduğunu çok iyi biliyorlar. İkide bir tek adam tek adam.

Gazi Mustafa Kemal'e hakaret ediyorsunuz ya! Gazi İnönü ile anlaşamadı mı? Anlaşamadı. İstifasını istedi mi? İstedi. Bunu anlatın. Arkasından İnönü geldi. Yine aynı. O da anlaşamadı. O süreç de işte bize kadar geldi. Merhum Demirel, Özal, Erbakan, Türkeş bu konudan rahatsız. Muhsin Yazıcıoğlu hepsi rahatsız. Niye? bunu damdan düşen bilir.Düşmeyen bilmez. Kimse bize Amerika şöyle, Latin Amerika böyle demesin. Biz Türk Tipi bir Cumhurbaşkanlığı sistemiyle geliyoruz.

"40 yıl sinsice kurulan planlar işte böyle boşa çıkar"

Bu ocaktan çıkan hiçbir genç hiçbir zaman ekmeğini yediği vatanına kurşun sıkmadı. O sözde altın nesil safsatalarıyla ihanet edenlerden olmadı. Takiye yaparak milleti kandıracaklarını zannedenlerin durumu ortada. İşte 40 yıl boyunca sinsice kurulan planların hepsi işte böyle bir gecede boşa çıkar.

Gücümüz var, güçlüyüz. Orduyu, polisi yargıyı ele geçirdik. Öyleyse biz yaparız diyenler. Bir gecede evet o ilahi tokadı yiyerek milletimizin o duruşuyla bozguna uğramıştır."Din samimiyettir"

Peygamberimizin bir hadis-i şerifini özellikle ibret olması bakımından burada sizlerle paylaşmak isterim. "Din samimiyettir(3 defa)" Sahabeden bazıları "Din kime karşı samimi olmaktır ya Resulallah?" diye sorunca efendimiz (S.A.V) "Allah'a, kitaba, rasulune, müslümanların önderlerine ve btütün Müslümanlara karşı samimi olmaktır" buyuruyor.

Bu ülkede ne bedellerin ödendiğini çok iyi biliyorsunuz. utanç günlerini unutmadık. Unutmayacağız. özgürlüklerin raga kaldırıldığı o dönemleri hep hatırlayacağız.

"Şuurlu bir şey söyleyince hopluyorlar"

Şimdi bizi Hollanda'da sayımızı azaltmakla tehdit ediyorlar. O zaman ben de Hollanda'daki kardeşlerimize diyorum ki bak ben Türkiye'de 3 çocuk diyorum. Siz 5 çocuk yapın. Bunlar tabi rahatsız oldular. Bunlara şuurlu bir şey söyleyin hopluyorlar."Başta Merkel! Sen de Nazi uygulaması yapıyorsun"

Bunlar ellerinden gelse gaz odalarını kuracak yeniden. Biz Srebrenitsa'yı unutabilir miyiz? Nazi deyince rahatsız oluyorlar. Hemen ortakları ona sahip çıkıyor. Başta Merkel. Sen de şuanda Nazi uygulaması yapıyorsun. Kime? Almanya'daki kardeşlerime de vekillere de.

Terör dosyalarını eline verdik. Netice bekliyoruz dedik. Neticeyi vermedi. Bizzat kendisi teyit etti. Ama netice vermedi. Bu dürüstllük mü? Adalet, siayset anlayışına sığar mı?

Konsoloslukta yakalanan bir terör ajanını benden istedi. Biz de ne dedik? "Bizde yargı var". Ve tabi çıktı mahkemeye ne oldu? Tutuklandı."

Konular: avrupa, maskeli balo, Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı,

Yorumlar