GÜNDEM

Reis-i Cumhur'dan Obama'ya vücut dili dersi

Nur Hekimoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama'nın G-20 öncesinde yaptıkları görüşmede iki liderin vücut dillerini yorumladı.

Reis-i Cumhur'dan Obama'ya vücut dili dersi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Barack Obama’nın G-20 zirvesi öncesinde yaptıkları görüşme vücut dili eğitmenleri tarafından görsel şölen olarak yorumlandı.

Beden dilinin içimizden gelen duyguları yansıttığını söyleyen Nur Hekimoğlu Obama’nın gömleğinin koluyla oynamasını yapılmaması gereken hareketler olarak değerlendirdi.

Ayrıca Obama’nın koltuğun dibinde oturmasıyla hemen kalkıp gideceğim mesajı verdiğini belirtti. Obama’nın surat ifadesini de değerlendiren Nur Hekimoğlu dudaklarının kenarlarının aşağı doğru çökmesini mutsuz olduğuna yorumladı.

Erdoğan’la yaptıkları görüşmede Obama’nın vücut dilini stresli bulan Hekimoğlu daha sonrada Erdoğan’ın vücut dilini yorumladı.

Erdoğan’ın rahat ve güçlü duruşlar sergilediğini belirtti. Erdoğan’ın elini Obama’nın elinin üstüne koymasını ise ben konuya hakimim mesajı içerdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Obama’yı karşılamasında Obama’nın ceketini iliklemesini ise Erdoğan’a duyulan saygıyı ifade ettiğini söyledi.

Konular: obama, erdoğan, vücut dili, nur hekimoğlu,

Yorumlar