GÜNDEM

Rus Büyükelçi'nin katili geride not bırakmış!

Rus Büyükelçi Karlov'un öldürülmesine ilişkin soruşturma derinleşirken, vurularak etkisiz hale getirilen katilin evinde kendisinin yazdığı bir not bulundu. Notta 'ABD ve Rusya'nın sonu yakındır' ifadeleri dikkat çekti.

Rus Büyükelçi'nin katili geride not bırakmış!
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un katili Mevlüt Mert Altıntaş’ın, arkasında bir not bıraktığı tespit edildi.

Tamamen dikkatleri başka yöne çevirme amaçlı hazırlandığı değerlendirilen ve katilin evinde bulunan bu notta, Aydın doğumlu Altıntaş’ın Arap aksanı ile “Allahu Akbar” diye yazması çelişkili bulundu. Eylemin “Allah’ın kelamını yükseltmek” amaçlı yapıldığı vurgulanan notta, İslama karşı açılan en vahşi Haçlı savaşının yaşandığından bahsedildi.

"ABD ve Rusya'nın sonu yakındır"

Notta, “ABD ve Rusya’nın sonu yakındır. Artık kıyam vaktidir. Beldelerimizde güveni hissetmedikçe sizler beldelerinizde güvende olmayacaksınız” denildi. Katilin evinde Arap asıllı bir yazarın kitabı ve not dışında ciddi bir bulguya rastlanılmadığı ileri sürüldü. Öte yandan bulunan tek dini içerikli kitapla saldırganın radikalleşmesinin mümkün olmayacağı, bunun ancak saldırının arkasındaki güçleri gizlemek amaçlı kurgulanarak evde bulundurulduğu üzerinde duruluyor.

Konular: mevlüt mert altıntaş, rus büyükelçi, rusya, andrey karlov,

Yorumlar