GÜNDEM

Rüzgar Çetin davasında sıcak gelişme

İstanbul'un Beşiktaş İlçesi'nde alkollü araç kullanırken bir polis aracına çarparak 1 polisin yaralanmasına ve 1 polisinde şehit olmasına sebep olan Rüzgar Çetin'in tahliye edilmesinden sonra. Savcılık tarafından yapılan itiraz üzerine yurt dışına çıkış yasağı konuldu. Rüzgar Çetin hakkında yapılan yeniden tutuklanması talebi ise...

Rüzgar Çetin davasında sıcak gelişme
İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, Beşiktaş'ta bir polis memurunun şehit olması, birinin de ağır yaralanmasıyla sonuçlanan kazaya karıştığı iddiasıyla yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapisle cezalandırıldıktan sonra tahliye edilenRüzgar Çetin hakkında yurt dışına çıkış yasağı koydu. Çetin'in yeniden tutuklanması talebi ise reddedildi.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesinin, Beşiktaş'ta bilinçli taksirle bir polis memurunun şehit olmasına, birinin de ağır yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdığı Rüzgar Çetin'in "verilen ceza miktarı, tutuklulukta geçirdiği süre, mağdurların şikayetlerinden vazgeçmesi" göz önüne alınarak oy çokluğuyla tahliye edilmesi kararına yapılan itiraz karar bağlandı.

Savcının talebini değerlendiren İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Rüzgar Çetin'in yeniden tutuklanması talebini reddetti. Mahkeme heyeti, savcının talebi üzerine sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmasına hükmetti.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Şakar, mevcut delil durumu, dosyadaki raporlar ve tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak Çetin'in tutuklanmasını, mahkeme aksi kanaatte ise sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulması talep etmişti.

Konular: polis, rüzgar çetin, dava, Şehit,

Yorumlar