GÜNDEM

Şakşakçılar şimdi sıra sizde

TUSKON'un 2014'teki genel kurulunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkça tehdit edildiği görüntüler inceleniyor. Uzman ekip tarafından, tehdit içerikli sözleri alkışlayanları tespit edecek.

Şakşakçılar şimdi sıra sizde
 FETÖ'nün finans ayağına yapılan operasyonların odak noktasında bulunan TUSKON'un, 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından 1 Mart 2014'te yaptığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tehdit edildiği genel kurul takibe alındı.

5. Genel Kurul'da konuşan TUSKON Başkanı firari Rızanur Meral, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Paralel Yapı'nın inlerine girileceği demecine gönderme yaparak, "Yakın bir gelecekte kimlerin inlerde yaşadığını kimlerin saklanacak in arayacağını, kimlerin müsvedde, kimlerin asıl olduğunu herkes görecek" demişti.


TEHDİT ETMİŞTİ

Hükümeti ve Erdoğan'ı adeta tehdit eden Meral, bu sözleri ile 17/25 Aralık darbe girişimini de sahiplenirken, o skandal sözlerin ardından salonda bulunan ve Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın da aralarında bulunduğu yüzlerce iş adamı Meral'i dakikalarca ayakta alkışlamıştı.

Kamuoyunda nefret uyandıran sahnede alkış tutarken görülen bazı işadamları deşifre olmuştu. İşte bu görüntüler TUSKON'a ilişkin FETÖ operasyonu dosyasına delil olarak girerken Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri görüntüler üzerinde titiz bir çalışma başlattı.

Özel ekip kuran İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ömer Kumlu görüntüleri detaylıca inceletip Cumhurbaşkanını tehdit eden konuşmayı ayakta alkışlayan tüm kişilerin kimlik bilgilerini tespite çalışıyor. Alkış tutan isimler belirlendikçe haklarında yasal işlem başlatılacak. TUSKON'a ilişkin dosyada isimleri daha önceden belirlenen birçok işadamı şüpheli durumda.

Konular: paralel yapı, tehdit, TUSKON, rızanur meral,

Yorumlar