GÜNDEM

Sancaklı'nın evinde intihar notu bulundu

Saffet Sancaklı'nın eşi Hülya Sancaklı'nın intihar girişimi haberi hem spor hem de siyaset dünyasını şoke etti.

Sancaklı'nın evinde intihar notu bulundu
MHP Kocaeli Milletvekili ve eski Milli Futbolcu Saffet Sancaklı'nın eşi Hülya Sancaklı tabancayla kendisini vurdu.

İstanbul Beylikdüzü'nde özel bir hastaneye kaldırıldığı öğrenilen Hülya Sancaklı'nın sağlık durumuna ilişkin ilk açıklama eski MHP'li Sinan Oğan yaptı. Sinan Oğan Hülya Sancaklı'nın yaşamını yitirdiğini duyurdu. Ancak hastaneden Hülya Sancaklı'nın ölmediği, durumunun ciddi olduğu ve yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü açıklandı.

Hülya Sancaklı'nın intihar nedeni henüz bilinmiyor ancak Hülya Sancaklı'nın silahla başına ateş ettiği iddia edilmişti.

Çocuklarım beni affedin

Olayla ilgili soruşturma başlatan İstanbul polisi, Sancaklı'nın evinde bir intihar notu buldu. İnternethaber'in iddiasına göre Hülya Sancaklı'nın notta "Çocuklarım beni affedin" diye yazdığı öğrenildi. 

Hülya Sancaklı kimdir?

Hülya Sancaklı eski futbolcu olan, uzun yıllar yeşil sahalarda ve milli takımda top koşturan Saffet Sancaklı'nın eşi. Hülya Sancaklı, eşinin MHP'den milletvekili olması sonrası siyaset sahnesinde görüntülenmeye başladı ancak hiçbir zaman kameraların önünde bir hayat sürmedi. Hülya Sancaklı ve Saffet Sancaklı'nın bir kız bir erkek iki çocukları var.

2014 yerel seçimlerinde Kocaeli Belediyesi Belediye Başkanlığı'na adaylığını koyan Saffet Sancaklı seçmenlerine yaptığı bir konuşmada eşinden bahsetmiş ve "Eşim Hülya Sancaklı gönüllü öğretmenlik yapmaktadır." demişti.

Hastaneden son açıklama

Hülya Sancaklı'nın tedavi gördüğü özel hastaneden ise yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada; "Sayın Hülya Sancaklı, 14 Ocak 2017 tarihi, saat 20.40'ta hastanemiz acil servisine ambulans ile getirilmiştir. Ateşli silah yaralanması nedeniyle hastanemize getirilen Sayın Hülya Sancaklı'nın, solunum aresti mevcuttu.

İlk müdahalesi yapılarak solunum cihazına bağlanan Sn. Sancaklı, tomografisinin çekilmesinin hemen ardından acil ameliyata alındı. Ameliyat; hastanemiz Nöroşiruriji Kliniği Başkanı, Beyin Sinir Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hidayet Akdemir ve ekibi tarafından sürdürüldü. Ekibimiz tarafından tıbbi tüm olanaklar kullanıldı.

Hastamız ameliyat sonrası cerrahi yoğun bakım servisine alındı. Sayın Sancaklı'nın sağlık durumu ciddiyetini korumaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunarız. Saygılarımızla.

Konular: hülya sancaklı, Saffet Sancaklı, not, intihar,

Yorumlar