GÜNDEM

Şanlıurfa'da canlı bomba yakalandı!

Şanlıurfa Emniyet'inin gerçekleştirdiği başarılı operasyon sonucu, DEAŞ terör örgütüne mensup bir kişi yakalandı.

Şanlıurfa'da canlı bomba yakalandı!
Şanlıurfa'da DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda kritik bir isim yakalandı. Örgütün 'Abud Mahho' isimli canlı bomba kuryesi çok sayıda patlayıcıyla birlikte ele geçirildi. Bulunan patlayıcının Ankara, İstanbul ve Gaziantep'te düzenlenen saldırılarla benzerlik taşıdığı açıklandı.

Kurye ile birlikte patlayıcılar da ele geçirildi  

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa'da DEAŞ terör örgütüne yönelik operasyon başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Abud Mahho isimli DEAŞ'lı teröristi gözaltına aldı. Emniyete götürülerek sorgulanan teröristin ifadesi doğrultusunda Akçakale ilçesi sınırında bir çuval içerisinde 3 adet el bombası fünye grubu, 6 adet elektrikli hale çevrilmiş kapsül, 3 adet basma tipi anahtar sistemi ve 3 kilo 560 gram RDX TNT karışımı ana patlayıcı ele geçirildi.

Ankara, İstanbul, Gaziantep'teki patlamadakilerle aynı

Ele geçirilen malzemeleri inceleyen emniyet mensupları, canlı bomba yapımında kullanılan malzemeler olduğunu ve örgütün Ankara, İstanbul ve Gaziantep'te düzenlediği bombalı saldırılarda kullanılan malzemelerle benzerlik gösterdiğini saptadı.

Olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiği bildirildi.
 

Konular:

Yorumlar