GÜNDEM

Şehidin videosu yürekleri sızlattı

Hakkari Kaletepe'de terör örgütü PKK ile girdiği çatışmada yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Harun Şenözüar'ın türkü söylediği video ortaya çıktı. Şehidimizin son videosu milyonlarca insanın yüreğini dağladı.

Şehidin videosu yürekleri sızlattı
Hakkari'de, Çukurca Jandarma Komando Tabur Komutanlığı 1'inci Komando Bölük Komutanlığı emrinde roketatar nişancısı olarak görev yapan Jandarma Uzman Çavuş Harun Şenözüar, 16 Nisan 2017 tarihinde Kaletepe bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda yaralanmıştı. Tedavi gördüğü Hakkari Devlet Hastanesinde şehit olan Şenözüar, İzmir'in Torbalı ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verilmişti.

Milyonlar bu grüntülere ağladı

25 yaşındaki şehit uzman çavuşun son görüntüsünü ise 8,5 aylık hamile olan eşi Melek Şenözüar paylaştı. Eşinin çektiği görüntülerde, Ahmet Şafak'ın seslendirdiği "Kan Uykusu" adlı parçaya eşlik eden şehidin son görüntüsü görenleri ağlattı. Sosyal medyada binlerce
kişinin paylaştığı videoda, parçaya yanık ve işten bir sesle eşlik eden Harun Şenözüar'ın otomobil kullanırken görüntüsü yer alıyor.

Şehidin eşinin paylaşımı

Videoyu paylaşan eşi ise herkesi ağlatan şu notu düştü:

"Hakettigin yerdesin Allah'ın yiğidi. Sana böylesi yakışırdı. Oğlunda senin gibi bir yiğidin parçası. Ait olduğun yerdesin, bizimlesin. Kavuşmamız hep ebedi. Kara toprak bile ayıramaz. Ben seni 3 günlük sevmedim. Ömrüm, son nefesime kadar bu kalptesin." Jandarma Uzman Çavuş Harun Şenözüar'ın​ cenazesi


 Jandarma Uzman Çavuş Harun Şenözüar ve eşi

Konular: hakkari, Harun Şenözüar,

Yorumlar