GÜNDEM

Şehit ailesinden CHP'ye tokat gibi cevap

Şehit cenazesinde eylem çağrısı yaparak vatandaşa sms atan, terör yancısı CHP'ye şehidin ailesinden tokat gibi bir cevap geldi.

Şehit ailesinden CHP'ye tokat gibi cevap
Provokatörlükte sınır tanımadığını bir kez daha gösteren CHP'ye tokat gibi cevap! Diyarbakır şehidinde partililere eylem çağrısında bulunan CHP'ye, Şehit Piyade Uzman Çavuş Arıyeşil'in amcası Ali Arıyeşil, "Şehidimizin cenazesinin siyasete alet olmasını istemiyoruz. Biz devletimizden memnunuz. Kesinlikle provokasyon istemiyoruz." cevabı verdi. Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Arıyeşil'in amcası Ali Arıyeşil, yeğeninin bugün Eskişehir'de yapılacak cenaze töreni öncesi CHP İl Başkanı Sinan Özkar tarafından gönderilen mesaja ilişkin açıklamasında şöyle konuştu: Şehidimizin cenazesinin siyasete alet olmasını istemiyoruz. Biz devletimizden memnunuz. Kesinlikle provokasyon istemiyoruz.Şehidin amcası TSK'da 10 yıl uzman çavuş olarak görev yapmış

Amca Arıyeşil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeğeninin Türk Silahlı Kuvvetlerine 10 yıl uzman çavuş olarak başarıyla hizmet ettiğini söyledi. Acı haberin, memleketleri olan Seyitgazi ilçesinin kırsal mahallelerinden Ayvalı'da bulundukları sırada kendilerine ulaştığını belirten Arıyeşil, "Şehidimizin 3 yaşında bir çocuğu vardı. Acımız çok büyük. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum." ifadelerini kullandı.

Biz devletimizden memnunuz

Arıyeşil, cenaze töreni öncesi CHP Eskişehir İl Başkanı Sinan Özkar tarafından gönderilen mesajı gördüklerini ifade etti. Bu mesajdan şehidin annesi ve babasının da haberdar olduğu bilgisini veren Arıyeşil, "Şehidimizin cenazesinin siyasete alet olmasını istemiyoruz. Biz devletimizden memnunuz. Kesinlikle provokasyon istemiyoruz. Bizim acımız büyük. Siyaset yapmadan cenazemize katılanlara 'Allah razı olsun' deriz." diye konuştu.

Şehit uzman çavuşun naaşı, bugün öğle vakti Eskişehir'deki Reşadiye Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Seyitgazi ilçesi Ayvalı Mahallesi'nde toprağa verilecek.


İLGİLİ HABER

Konular: Şehit, Chp,

Yorumlar