GÜNDEM

Şehit Halisdemir'in ismi orada yaşatılacak!

Çekmeköy Belediyesi’ne ait okul binası Milli Eğitim Bakanlığına devredilerek, okula yeni eğitim-öğretim yılından itibaren Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in adı verildi.

Şehit Halisdemir'in ismi orada yaşatılacak!
Şehit Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Taşdelen Meydanı'ndaki "Demokrasi Nöbeti"ne katıldı.

Programda Ömer Halisdemir'i anlatan kısa bir film gösterildi.

Poyraz, konuşmasında Milli Eğitim Bakanlığına devredilen ve Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in adı verilen okulun, yeni eğitim-öğretim yılından itibaren hizmet vereceğini açıkladı.

Taşdelen Meydanı'nda toplananlara, "Hasan Amca'nın şehit oğlu Ömer'in yerine Hasan Amca'ya evlat olmaya var mıyız?" diye soran Poyraz'a vatandaşlar da "Evet" yanıtını verdi.

Poyraz, Şehit Ömer Halisdemir'in unutulmayacağını belirterek, “İnşallah ismini verdiğimiz o okullardan nice güzel nesiller, nice güzel evlatlar yetişecek. Bugünlerde erkek evladı doğuran anneler 'Ömer' ismini verecek. Onun katlettiği teröristler lanetle anılacak. ” diye konuştu.

Hasan Hüseyin Halisdemir, "Ben, Ömer Halisdemir'in babası olarak devletine, milletine, bayrağına sahip çıktığı için, evladım bu namussuz darbecileri tek kurşunla vurduğu için çok mutluyum, evladıma çok teşekkür ederim." dedi.

Konular: istanbul, program, hasan hüseyin halisdemir, Milli Eğitim Bakanlığı,

Yorumlar