GÜNDEM

Şehit uzman çavuş son yolculuğuna uğurlandı

Siirt'te terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda şehit olan Uzman Çavuş Halit Şıltak, memleketi Şanlıurfa'da son yolculuğa uğurlandı.

Şehit uzman çavuş son yolculuğuna uğurlandı
Siirt'te terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Uzman Çavuş Halit Şıltak, memleketi Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde son yolculuğa uğurlandı.

ŞEHİT İÇİN TÖREN YAPILDI

Şıltak'ın cenazesi, Ağveren Mahallesi'ndeki babaevine getirildi. Binlerce vatandaş burada tekbir getirip, "Şehitler ölmez vatan bölünmez, Kahrolsun PKK" şeklinde sloganlar atarak teröre lanetledi.

Dualar okunmasının ardından şehit Şıltak için mahalle mezarlığında tören düzenlendi.ŞANLIURFA VALİSİ'NDEN TAZİYE

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, burada şehidin ailesine başsağlığı diledi.

Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık'ın kıldırdığı cenaze namazı sonrası yapılan duaların ardından şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı omuzlarda taşınarak defnedildi.TABUTA SARILARAK KÜRTÇE AĞIT YAKTILAR

Cenaze töreni öncesi yakınları, mahalle camisindeki şehidin tabutuna kapanarak gözyaşı döktü. Şehit uzman çavuşun eşi Emine Şıltak fenalaşınca hastanede kontrol altına alındığı için cenaze törenine katılamadı. Oğlunun ölümü üzerine ayakta durmakta güçlük çeken anne Esmer Şıltak, gözyaşları içinde tabuta kapanarak; "Senin yerine ben öleydim yavrum. 7 aydır kızını görmedin, daha sana baba diyemedi, bayramda gelecektin ama gelemedin, ben nasıl dayanabilirim bu acıya, seni bu halde mi görecektim" diye Kürtçe ağır yaktı.

Siirt'in Pervari ilçesinde dün terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda Uzman Çavuş Halit Şıltak (27) şehit olmuş, bir asker yaralanmıştı. 

Konular: terör, pkk, Şehit, şanlıurfa,

Yorumlar