GÜNDEM

Sel Mersin'i vurdu! İşte acı bilanço

Mersin'de dün başlayan sel felaketinde ağır bilanço bugün ortaya çıktı. Şu ana kadar 851 ev ve iş yeri tahrip oldu. 331 araç etkilendi. 2 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi ise kayıp...

Sel Mersin'i vurdu! İşte acı bilanço
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin'de dün başlayan ve bugün de devam eden sel felaketi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Felaketin acı bilançosunu açıklayan Bakan Elvan, "Selden şu ana kadar 851 ev ve iş yerinin tahrip olduğunu görüyoruz. Selden etkilenen araç sayısı ise 331. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız yoğun bir çalışmayı sürdürüyorlar" dedi.

Elvan, "Şu an itibarıyla 113 köyde veya mahallemizde yaklaşık 28 bin vatandaşımız elektrik alamamaktadır. 5 mahallemiz hariç diğer mahallerimizin elektrikleri aşağı yukarı 2-3 gün içerisinde temin edilecek. Elektrik verme imkanına kavuşacağız. 300'ün üzerinde personelle EnerjiSA da bu çalışmalarını sürdürüyor." diye konuştu.

"2 can kaybı yaşandı, 3 kayıp var"

Kalkınma Bakanı Elvan, şu ifadeleri kulandı:

"Maalesef 2 can kaybı yaşanmış olup, 3 kayıp vakası bulunmaktadır. Kaybolan bu 3 kişiye yönelik olarak Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde Mersin ve Adana AFAD arama kurtarma ekipleriyle, emniyet ekipleri tarafından yoğun bir çalışma yürütülmektedir. Sahil Güvenliğimizin 3 botu ve 10 dalgıç adamıyla birlikte 30 personel, diğer taraftan AFAD ve emniyet müdürlüklerimiz de dahil ettiğimizde toplam 123 personel, kaybolan, şu ana kadar bulanamayan 3 kardeşimizi arama çalışmalarına devam ediyor."

Konular: yaralı, mersin, kayıp, kalkınma bakanı,

Yorumlar