GÜNDEM

Seyit Reşo bakın kim çıktı!

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya  yönelik düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen 5 PKK'lıdan "Seyit Reşo" kod adlı  teröristin, daha önce birçok terör saldırısını organize ettiği belirlendi.

Seyit Reşo bakın kim çıktı!
Mardin'in Nusaybin ilçesinde düzenlenen "Şehit Güvenlik Korucusu Hasan Gündüz Operasyonu"nda etkisiz hale getirilen 5 PKK'lıdan "Musa" kod adlı teröristin, Antalya, Manisa'nın Soma ilçesi ile son olarak Adana Valiliği otoparkında bomba yüklü aracın infilak ettirilmesi de dahil birçok terör saldırısının planlayıcısı olduğu belirlendi. İçişleri Bakanlığının aranan teröristler listesinde "gri" kategoride yer alan sözde "Mardin sorumlusu" Seyit Reşo'' Hasan Turan'ın da daha önce terör örgütü PKK'nın sözde yöneticilerinden Murat Karayılan'ın korumalığını yaptığı belirtildi

   Adana Valiliği otoparkındaki terör saldırısı

Söz konusu teröristin 24 Kasım'da Adana Valiliği otoparkında bomba  yüklü aracın infilak ettirilmesi sonucu 2 kişinin hayatını kaybettiği, 33 kişinin  yaralandığı saldırıyı planladığı tespit edildi. Teröristin ayrıca 28 Nisan'da Manisa'nın Soma ilçesinde askeri aracın  geçişi sırasında önceden yola tuzaklanan patlayıcının infilak ettirildiği, bir  askerin yaralandığı saldırı ile 24 Ağustos'ta Antalya-Kemer karayolu üzerindeki  bir balıkçı barınağının önünde meydana gelen saldırıyı organize ettiği saptandı.
   
Karayılan'ın korumalığını yapmış

Etkisiz hale getirilen teröristlerden, İçişleri Bakanlığının aranan  teröristler listesinde "gri" kategoride yer alan sözde "Mardin sorumlusu" Hasan  Turan'ın ise 2004 ve 2005'te terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Murat  Karayılan'ın korumalığını yaptığı belirtildi. Terörist Turan'ın, 2006-2013 yılları arasında sözde "Mardin" sorumlusu  olarak bu dönemde gerçekleştirilen çok sayıda terör saldırısına bizzat katıldığı,  organize ettiği saldırıların talimatını verdiği, 2013 ve 2016 yılları arasında da  Irak'ın kuzeyinde terör örgütünün kamplarında faaliyet gösterdiği kaydedildi.

Konular:

Yorumlar