GÜNDEM

Siirt'te DBP'ye soğuk duş!

Terör örgütü PKK'nın sözcülüğünü yapan DBP Siirt'te büyük bir şok yaşadı. Düzenlenen kongreye katılım bir hayli az oldu. Salon bomboş kaldı.

Siirt'te DBP'ye soğuk duş!
DBP Siirt'te il teşkilatının kongresini gerçekleştirdi; günler, haftalar öncesinden çağrılar yapıldı; ancak kongre günü başta DBP Genel Başkanı Kamuran Yüksek olmak üzere partililer büyük bir şok yaşadı. Çünkü kentteki kongreye katılım yok denecek kadar azdı.

DBP'nin Siirt il teşkilatının 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Parti yöneticileri kentte kongreye katılım için haftalar öncesinden çağrıda bulunmuştu.

Ancak DBP'li yöneticiler kongre günü hayal kırıklığına uğradı. Bin kişilik bir salonda düzenlenen kongreye katılım yok denecek kadar azdı.
Kongreye yaklaşık 100 kişi katıldı. Salon bomboş kaldı. DBP Genel Başkanı Kamuran Yüksek başta olmak üzere kongreye katılan parti yöneticileri gördükleri manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşadı.

Bölge halkı her fırsatta terör destekçiliğine soyunan partiye prim vermediklerini bir kez daha göstermiş oldu.

Hurşit Külter'le kandırmışlardı 

DBP'nin 'gözaltında işkenceyle infaz edildi' algısını yaratıp yurtiçinde provokasyon, yurtdışında da kara propaganda malzemesi haline getirdiği Hurşit Külter, Kerkük'te ortaya çıkmıştı. Kongreye katılımın azlığı aylarca kamuoyunu kandıran DBP'nin yalanına da bir tepki olarak yorumlandı
.

Konular:

Yorumlar