GÜNDEM

Siirt'te maden ocağında göçük!

Siirt Şirvan'da meydana gelen heyelanda göçük altında kalan işçilerden birinin daha cansız bedenine ulaşılmasıyla ölen işçi sayısı 4'e çıktı. 11 işçi için arama çalışmaları sürüyor.

Siirt'te maden ocağında göçük!
Siirt'teki maden faciasından acı haberler gelmeye devam ediyor. Şirvan ilçesine bağlı Maden köyünde meydana gelen heyelanda göçük altında kalan işçilerden birinin daha cansız bedenine ulaşılmasıyla cesetlerine ulaşılan işçi sayısı 4'e çıktı.11 işçi için arama çalışmaları sürüyor  

Şimdiye kadar 4 işçinin cansız bedenine ulaşılırken, toprak altında kalan 11 işçiye ulaşmak için iş makineleriyle kapanan yollar açılarak arama tarama faaliyetleri devam ediyor.

Olay 20.30 sıralarında meydana geldi 

Şirvan ilçesine bağlı Maden köyünde bulunan ve özel bir firma tarafından işletilen bakır madeni sahasında dün akşam saat 20.30 sıralarında heyelan meydana geldi. 3 vardiya halinde 15'er kişilik ekipler halinde çalışmaların sürdürüldüğü ocakta yamaçtan kopan binlerce ton toprak ve kaya parçası maden sahasına aktı. Olay sırasında 8 kamyon ve 3 iş makinesiyle 15 işçi göçük altında kaldı.Gece 3 işçinin cesedine ulaşıldı

Göçük haberinin yetkililere bildirilmesi üzerine Siirt merkez ve Şirvan ilçesinden çok sayıda ambulans ve arama kurtarma ekipi bölgeye gönderildi. Siirt Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş, kısa sürede olay yerine gelerek kurtarma çalışmalarını yönlendirdi.
Bölgeden gelen bilgilere göre kurtarma çalışmaları sırasında 3 işçinin cesedine ulaşıldı.


Başbakan bilgi aldı 

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Başbakan Binali Yıldırım, heyelan sonrası meydana gelen göçüğün ardından ilgili bakanlarla telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Yıldırım, göçük ve arama kurtarma faaliyetleriyle ilgili bakanlardan bilgi aldı.

Ölen işçilerin kimliği belli oldu 

Göçükte enkaz altında kalarak yaşamını yitiren işçilerden 24 yaşındaki Mustafa And'ın cesedi çevre illerden gelen arama kurtarma ekiplerinin yardımıyla çıkarılarak Siirt Devlet Hastanesi morguna gönderildi.
 

Konular: Müdahale, işçiler, maden faciası, çıkarıldı,

Yorumlar