GÜNDEM

Sıla'ya bir şok daha! Şarkıları yasaklandı

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay Yenikapı mitingi için "Şov" ifadesini kullanan popçu Sıla'nın şarkılarının belediyeye ait sosyal tesislerde çalınmasını yasakladı.

Sıla'ya bir şok daha! Şarkıları yasaklandı
  Fetullahçı terör örgütünün (FETÖ) darbe girişimine karşı milletimizin verdiği istiklal mücadelesi kapsamında, dünyaya birlik beraberlik mesajı vermek gibi ulvi bir misyonu olan Yenikapı'daki dev mitingi 'şov' olarak nitelendiren Sıla Gençoğlu'nun Ankara, İstanbul ve Bursa'daki birçok konseri iptal edildi.

Şarkıcı Sıla, konser iptallerinden sonra apar topar sözlerine açıklama getirmeye çalışsa da tepkilerin hedefi olmaktan kurtulamadı.

EN ÇOK ŞEHİT VEREN İLÇELERDEN GÖLBAŞI

Yakın zamanda ünlü olan ve birçok benzer sesli popçulardan biri olan Sıla'ya bir tepki de 15 Temmuz darbe gecesi en çok şehit veren ilçelerden biri olan Ankara'nın Gölbaşı ilçesinin Belediye Başkanı Fatih Duruay'dan geldi. 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Başkan Fatih Duruay, görevde bulunduğu süre içerisinde Sıla'ya Gölbaşı kapılarının kapandığını açıkladı. 

DURUAY DA KAPIYI GÖSTERDİ

Sıla'ya sert sözlerle tepki gösteren Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, "Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne 5 milyon vatandaşın katılarak darbelere karşı birlik ve beraberlik mesajı verdiği tarihi Yenikapı mitingini 'şov' olarak tanımlayan şarkıcı Sıla, biz görevde olduğumuz sürece Gölbaşı'nın kapıları sana kapalı olacak. Gölbaşı Belediyesi'nin düzenlediği hiç bir organizasyonda yer alamayacaksın." ifadelerini kullandı. ARAMIZDA YERİ YOK

Gölbaşı'nın darbe gecesi en çok şehit veren ilçelerden biri olduğunu ve Gölbaşı halkının darbeye karşı birlik beraberlik içinde meydanlara döküldüğünü ifade eden Duruay, "Hiçbir farklılığı gözetmeksizin darbecilere karşı demokrasi için bir araya gelen aziz milletimizin bu haklı mücadelesini 'şov' olarak niteleyenlerin ilçemizde yeri yoktur" dedi. 

ŞARKILARI YASAKLANDI

Duruay ayrıca, belediyeye ait sosyal tesislerinde de Sıla'nın şarkılarının çalınmasının yasaklanacağını açıkladı.Sıla, daha önceki Gezi Parkı eylemlerinin en büyük destekçisi olarak biliniyordu ve 'konserden sonra Gezi'de buluşalım' gibi çağrılarla da bu eyleme büyük destek olmuştu.

Konular: fatih duruay, benzer sesli popçular, şov, belediye,

Yorumlar