GÜNDEM

Silahlı İHA'lar yine affetmedi: 5 terörist öldürüldü

TSK Hakkari Çukurca'da devam eden operasyonlara ilişkin yaptığı açıklamada, bugün etkisiz hale getirilen 8 teröristten 5'inin silahlı İHA Bayraktar'la vurulduğunu belirtti.

Silahlı İHA'lar yine affetmedi: 5 terörist öldürüldü
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bugün açıklanan, Hakkari Çukurca'da devam eden Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Bahri Uçuş operasyonuna ilişkin bilgiler arasında, silahlı İHA'ların da görevlerde ne kadar etkin hale geldiği anlaşıldı.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da dikkatleri çektiği, milli imkanlarla geliştirilen yerli İHA'ların savunma alanındaki etkinliği giderek artıyor.

Sağladığı avantajlarla terör örgütlerine adeta korku salan yerli İHA'ların, Çukurca'da bugün gerçekleştirilen operasyonlarda 5 teröristin etkisiz hale getirilmesinde aldığı rol TSK tarafından şu ifadelerle belirtildi: 

"Kovan Tepesi bölgesinde bugün saat 01.15'te çıkan çatışmada kaçmaya çalışan 5 terörist, silahlı İHA Bayraktar'la yapılan atış sonucu etkisiz hale getirildi."


Açıklamada, Zengil Tepe'ye yönelik hava harekatında 2, Accuracy nişancısı atışı ile bir olmak üzere toplam 3 teröristin daha etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Çukurca Çilekli Tepe'de dün ve bugün çıkan çatışmalarda etkisiz hale getirilen ancak kayda girmeyen 5 teröriste ait cesetlerin bugün 1’nci Komando Tugay Komutanlığı unsurlarınca arazide bulunduğu ifade edildi.
Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Bahri Uçuş operasyonunda, bugüne kadar 21 terörist, 30 Ağustos 2016’dan bu yana Çukurca’da toplam 254, Hakkari genelinde de toplam 374 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Konular: Yerli İHA, bayraktar, Hava Harekatı, tsk,

Yorumlar