GÜNDEM

Sıra Doğan medyasına geldi: Aydın Doğan'ın göz bebeği 2 isim gözaltına alındı

17-25 Aralık sürecinden, 15 Temmuz'daki bozguna uğratılan alçak darbe girişimine kadar alenen FETÖ'nün sözcülüğünü, terör örgütü PKK'nın da seviciliğini yapan Doğan Grubu'na bu sabah terör operasyonu düzenlendi. Doğan Holding'in avukatı Erem Turgut Yücel ve eski CEO'su Yahya Üzdiyen ise gözaltına alındı. Bu iki ismin...

Sıra Doğan medyasına geldi: Aydın Doğan'ın göz bebeği 2 isim gözaltına alındı
17-25 Aralık sürecinde saklanılan planları gün yüzüne çıkan, 15 Temmuz'da ise devlete darbe yapmak gibi bir ahmaklıkla harekete geçerek bir terör örgütü olduğunu alenen ortaya koyan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) sevicilerinden olan, 15 Temmuz'a kadar FETÖ eli ile hareket eden Aydın Doğan medyası bugün hesap verecek.

15 Temmuz'dan sonra başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonlar, bugün Aydın Doğan'ın kapısını da çaldı. Doğan Holding'in Üsküdar'da bulunan binasına Terörle Mücadele Şube Ekipleri tarafından FETÖ baskını düzenlendi, şirketin avukatı Erem Turgut Yücel ve eski CEO'su Yahya Üzdiyen ise gözaltına alındı.  

Aydın Doğan'ın göz bebekleri

Bu iki ismin önemine ise operasyonun hemen ardından Gazeteci-Yazar Cem Küçük twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile dikkat çekti. "Aydın Doğan'ın en has en kozmik iki adamı FETÖ'den gözaltına alındı." diyen Küçük, iki isim üzerinden Doğan medyasını işaret ederek 'Yolun sonu göründü' ifadelerine yer verdi. Özellikle şirketin avukatı olan Yücel'in gözaltına alınması ile, Aydın Doğan'ın Yargıtay dosyalarını takip eden isimlerin alındığını belirten Küçük, buradan Doğan'ın Yargıtay'da bekletilen 2 dosyasına da işaret ediyor. Keza bu isimlerin Doğan ve FETÖ ile 2013-2016 bağlarını kuran ekip olduğunun da altını çiziyor.

2013 yılında yazmıştı

Ayrıca Cem Küçük 23 Aralık 2013 tarihinde Yeni Şafak'taki köşesinde kaleme aldığı yazısında, Emniyet-Yargı cuntasının medya uzantılarının sadece cemaat medyası ile sınırlı olmadığını kaydetmiş, Aydın Doğan medyasına bağlı olan Radikal gazetesiniğn de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı devirmenin baş tetikçisi olduğunu ifade etmişti. Küçük, Radikal gazetesinin o zamanli Genel Yayın Yönetmeni, 15 Temmuz darbe girişimi da sonrası hakkında yakalama ve gözaltı kararı çıkarılan, Fetullah Gülen'in de manevi oğlu olarak bilinen Eyüp Can Sağlık'ın ise kelimenin tam anlamı ile ne mal olduğunu açık açık söylemişti.Ki Doğan medyasının gazete kanadında attığı PKK sevici manşetleri, cunta övücü programlar da hala hafızalarda çok taze...

YAZIYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

"Hepinize sıra gelecek"

Öte yandan Cem Küçük Fuat Uğur ile beraber TGRT Haber'de yaptığı programda da Doğan Holding'e yapılan operasyonu değerlendirerek, Aydın Doğan bünyesinde çalışan herkese seslenerek, " Bak söylüyorum hepinize sıra gelecek, Ahmet Hakan, Şirin Payzın, Mirgün Cabas, Cüneyt Özdemir eğer böyle giderse Erdoğan Aktaş... Yani size sıra geliyor Doğan Grubu" dedi. 

Konular:

Yorumlar