GÜNDEM

Şırnak'ın en büyük Aşiretleri de ''Evet'' dedi

Şırnak'ın en büyük aşiretlerinden olan Tatar ve Beyan aşiretleri, referandumda oylarını açıkladı. İki aşiret de "evet" oyu kullanacakları duyurdu.

Şırnak'ın en büyük Aşiretleri de ''Evet'' dedi
Tatar aşireti lideri Arslan Tatar, "Daha huzurlu günler için biz hepimiz 'evet' diyeceğiz. Elimizden ne gelirse, imkanlarımız dahilinde biz de referandum için çalışacağız." dedi.

''Evet'' oyunun  yüzde 90 çıkmasını istedi

Ev, esnaf ve sivil toplum kuruluşları ziyaretleri gerçekleştiren Tatar aşireti lideri Arslan Tatar, Şırnaklılardan memleketin huzuru, refahı, hizmeti ve güvenliği için "evet" oyu vermelerini isteyerek, "evet" oranını yüzde 90 oranında çıkmasını arzu ettiğini kaydetti. Tatar, "Bu yüzde 90 çıktıktan sonra memleketimizin hizmeti için gecemizi gündüzümüzü harcayacağız. Hep beraber Sayın Cumhurbaşkanımızın etrafında kenetlenmeye davet ediyorum." dedi.

''Şırnak'ın selameti için 'evet' diyeceğiz"

Tatar'ı evinde ziyaret eden Beyan aşiret lideri Mehmet Ceviz ise, "Biz Arslan Bey'in yanında yer alıyoruz. Milletimizin, Şırnak'ın ve ilçelerin selameti için referandumda 'evet' diyeceğiz. İnşallah yüzümüzün akıyla çıkacağız." diye konuştu.

Konular:

Yorumlar