GÜNDEM

Şırnak'ta öldürülen terörist sayısı 26'ya yükseldi!

Şırnak Bestler Dereler bölgesinde terör örgütü PKK'ya karşı gerçekleştirilen ve devam eden operasyonda, öldürülen terörist sayısı 26'ya yükseldi.

Şırnak'ta öldürülen terörist sayısı 26'ya yükseldi!
Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden operasyonlarda 7 teröristin daha etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Açıklamada, "İlimiz Bestler-Dereler bölgesinde 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda hava kuvvetlerimizin ve Atak helikopterinin ateş desteğiyle etkisiz hale getirilen 18 bölücü terör örgütü mensubu ve yaralı ele geçirilen 1 bölücü terör örgütü mensubuna ilaveten 7 bölücü terör örgütü mensubu daha etkisiz hale getirilmiştir. Operasyonda 1’i yaralı 25’i ölü olmak üzere toplam 26 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar kararlılıkla devam etmektedir" denildi.

Sığınakları mezarları oldu

Terör örgütü PKK tarafından üs olarak kullanılan ve çok sayıda sığınağın bulunduğu bölgeye yapılan hava destekli operasyonla, teröristlerin kaldığı sığınaklar mezarları oldu. F-16 savaş uçakları ve atak helikopterlerinin ateş altına aldığı Bestler-Dereler bölgesindeki bir çok terörist sığınağı yerle bir edildi.

Ateş altına alınan sığınaklardan kaçmaya çalışan teröristler de atak helikopterleri tarafından teker teker vurularak etkisiz hale getirildi. Dün başlatılan operasyonda şuan itibariyle öldürülen terörist sayısı 26’ya ulaşırken, 1 terörist ise yaralı olarak ele geçirildi.

Cephe sorumlusu öldürüldü

Bölgedeki operasyonların kararlılıkla devam ettiği ve tamamen teröristlerden temizlenene kadar da devam edeceği belirtildi.

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin sözde cephe sorumlusu 'Soro' kod adlı terörist olduğu tespit edildi.

Konular: terörist, pkk, bestler dereler, şırnak,

Yorumlar