GÜNDEM

Sivas'ta terör örgütü PKK'lı sözde öğrenci tutuklandı

Sivas'ta PKK terör örgütünün üniversite yapılanması üyesi olduğu ortaya çıkan sözde öğrenci, gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Sivas'ta terör örgütü PKK'lı sözde öğrenci tutuklandı
Sivas'ta Cumhuriyet Üniversitesine bağlı Yıldızeli Meslek Yüksekokulu'nda terör örgütü PKK'ya eleman kazandırmak için bulunduğu anlaşılan Halkla İlişkiler Bölümü öğrencisi Süleyman S. gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kendisiyle aynı okulda eğitim gören bir kız öğrenciyi terör örgütü PKK'ya kazandırmak adına çabaladığı öğrenilen sözde öğrencinin, örgüte övgüler düzdüğü ve kadınlara çok kibar davranıldığını ifade ettiği belirtildi.

Şikayet üzerine yakalandı

Kendisinin de dağa çıktığını, eğitim aldığını anlatan sözde öğrencinin, arkadaşına PKK'nın yanlış gösterildiğini, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın bebek katili olmadığını anlattığı ortaya çıktı.

Sözde öğrencinin, şikayet edilmesinin ardından emniyetin başlattığı operasyon sonucu Gökçebostan Mahallesi Höllüklük Caddesi'ndeki bir evde Cumhuriyet Üniversitesinde eğitim gören 5 arkadaşıyla birlikte gözaltına alındığı öğrenildi.

Tutuklandı

Gözaltına alınan şahıslar, Yıldızeli İlçe Emniyet Müdürlüğünde yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şahıslardan M.T. ve S.S. serbest bırakılırken, A.K., A.Y. ve N.F. da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Süleyman S. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Sivas Kapalı Cezaevine gönderildi.

Konular: örgüt, üniversite, pkk, eleman kazandırmak,

Yorumlar