GÜNDEM

SNEİJDER’İN BAŞARISI GÜLDÜRDÜ

Galatasaray Spor Kulübü ile sözleşme süresini uzatmaya hazırlanan Sneijder'in sarı-kırmızılı camia ile ilgili yaptığı uzun vadeli planlar ortaya çıktı.

SNEİJDER’İN BAŞARISI GÜLDÜRDÜ

                          

                Galatasaray Spor Kulübü ile sözleşme süresini uzatmaya hazırlanan Sneijder'in sarı-kırmızılı camia ile ilgili yaptığı uzun vadeli planlar ortaya çıktı.

                Spor haberlerine göre Sneijder’in 3 yıl boyunca, Galatasaray'ın "uluslararası imajı" olmasının yanı sıra futbolu bıraktıktan sonra da alt yapının başına geçeceği ifade edildi. Başkan Ünal Aysal'a sık sık, Futbolu bırakınca çocuklarla çalışmak istiyorum diyen Sneijder'in hayalinin ise Johan Cruyff'un Barcelona'da kurmuş olduğu altyapı tesislerini ve düzenini, Galatasaray'a getirmek olduğu ifade etti. Fenerbahçe maçında 2 gol birden  kaydeden ve Galatasaraylı taraftarların gönlünde ayrı bir yer bulan Wesley Sneijder'in muhteşem golleri yabancı basında da geniş yer bulmuştu. Fransız L'Equipe gazetesinin sitesi, Feneri yıkan iki füze başlıklı yayınında , Bruno Alves'in kırmızı kart görmesinin ardından Sneijder'in iki harika golünün karşılaşmanın galibini belirlediği belirtildi. İspanyol Marca gazetesi ise yıldız futbolcunun jeneriklik goller ile Feneri yıktığını yazdı, bu  başlığıyla okurlarının karşısına çıktığı haberinde, yıldız futbolcunun maçın kilidini kıran isim olduğu belirtildi. BBC'nin internet sitesinde yer bulan ifade ise Sneijder'in golleri Galatasaray'ı zirveye taşıdığını belirtti
               
Futbol haberlerinde yayınlanan Sneijder’in büyük başarısının başlıklara yansımaları ise şöyle; Muhteşem golleri ile adeta büyüledi, mesafe tanımayan şutlar ile Feneri yıktı. Her aşamada yıldız bir futbolcu olduğunu kanıtladı. Gibi yankılar ile tüm dünya basını Sneijder'in eşsiz başarısını kutladı.

                 Sneijder’in İngilizce olarak söylediği ve herkesi kahkahalara boğan  Özür dilerim gerçekten Volkan sözleri ise güne damga vurdu. Bilindiği üzere gazetelerde de yer alan manşetlere göre Galatasaray Fenerbahçe'yi Sneijder'in iki mükemmel golüyle devirmeyi başarmış ve sahadan 2-1 galip ayrılmayı bilmişti. bunun ardından puan durumu olarak Fenerbahçe'nin üzerine çıkan Galatasaray böylesine iki muhteşem gol ile kazanmasının da ayrı bir keyfini yaşadı. Galatasaray'ın galibiyeti ise dünya basınında hala konuşulmaya devam ediyor ve yıldız futbolcuya övgüler yağıyor.  

http://www.karar.com/

 

Konular:

Yorumlar