GÜNDEM

Son bir haftada 274 operasyonda 26 terörist öldürüldü

İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklama ile, son bir haftada bölücü terör örgütüne 274 operasyon gerçekleştirildiğini, bu operasyonlarda 26 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Son bir haftada 274 operasyonda 26 terörist öldürüldü
İçişleri Bakanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, 26 Aralık 2016-2 Ocak 2017 tarihleri arasında, bölücü terör örgütüyle mücadele kapsamında; Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekat (PÖH) ayrıca iç güvenlik operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hava ve kara unsurlarınca 274 operasyon gerçekleştirildi.

26 terörist öldürüldü

Ülke genelinde yürütülen bu operasyonlarda; 2'si ölü, 19'u teslim olan, 5'si sağ yakalanan olmak üzere toplam 26 terörist etkisiz hale getirildi.

34 kişi tutuklandı


PKK/KCK terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda örgüte yardım ve yataklık iddiası ile 342 kişi gözaltına alınırken, bunlardan 34 kişi tutuklandı. Yürütülen operasyonlar sonucunda; teröristler tarafından kullanılan 11 sığınak, barınak, mağara ve tuzaklanan 30 el yapımı patlayıcı ve mayın imha edildi.

Operasyonlarda, 780 kilo patlayıcı yapımında kullanılan madde, 35 el bombası, 8'i ağır ve uzun namlulu olmak üzere 32 çeşitli çaplarda silah ele geçirildi.

Konular: pkk, terörist, içişleri bakanlığı, terör orgütü,

Yorumlar