GÜNDEM

Soylu: 29 şehidimiz var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'daki kalleş terör saldırılarına ilişkin, "Bu iki patlamada milletimize üzülerek ve içimiz yanarak belirtiyoruz ki şu anda Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmiş 29 şehidimiz var." dedi.

Soylu: 29 şehidimiz var
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Beşiktaş'taki bombalı saldırılarla 2'si sivil 27'si polis 29 kişinin şehit olduğunu 166 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve bakanlar İstanbul Beşiktaş'taki bombalı saldırılarla ilgili açıklama yaptı.

Kurtulmuş'un konuşmasından satır başları şöyle:

Beleştepe olarak adlandırılan yerde bir araç patlatıldı. 45 saniye sonra Maçka parkında bir canlı bomba kendini patlattı. İlk 4 dakika içerisinde olaya müdahale yapılmıştır. Saldırılar sadece birkaç eleştiri cümleleriyle geçiştirilecek kadar basit değildir. Terör örgütlerinin dayanışma içerisinde saldırdığını biliyoruz. Türkiye terör örgütlerinin hepsini dize getirecekti. Milletimizin başı sağolsun.

Soylu: 2'si sivil, 27'si polis 29 şehidimiz var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şunları söyledi: El düzenekli bir araç patlatıldı. 45 saniye sonra bir canlı bomba da polislerin arasında kendini patlatıyor. Canlı bomba fark edildi ama kendisini patlattı. 2'si sivil, 1'i emniyet müdürü, 1'i emniyet amiri 27'si polis olmak üzere 29 şehidimiz vardır. Patlayan aracın tespitinden yola çıkarak yapılan operasyonlarda 10 kişi gözaltına alındı.Akdağ: 17 yaralının durumu ciddi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise 166 yaralıdan 17'sinin ameliyatta olduğunu 3 yaralının durumunun ciddiyetini koruduğunu belirtti.

Konular:

Yorumlar