GÜNDEM

Sözcü'ye yapılan FETÖ operasyonu, CHP'li provokatör vekilleri kudurttu

FETÖ/PKK'nın tetikçisi olan Sözcü gazetesine düzenlenen operasyon, her durumda olur olmadık yaygara koparan tipleri yine sahneye çıkardı. Aykut Erdoğdu milletin polisini tehdit etti, Uğur Dündar Türkiye'yi FETÖ'cü olmakla itham etti, Eren Erdem ve Mahmut Tanal da kuyruklarına basılmışcasına parladı.

Sözcü'ye yapılan FETÖ operasyonu, CHP'li provokatör vekilleri kudurttu

Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 şüpheli hakkında bu sabah, ‘FETÖ/PDY üyesi olmamakla birlikte bu örgüt adına suç işlemek' suçlamasının da aralarında bulunduğu birden çok iddia ile operasyon başlatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında gazete sahibi Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Medida Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli ve muhabir Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı verildi.

15 Temmuz darbe girişimin gerçekleşmesinden saatler önce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tatil yaptığı yerin adını ve adresini açık şekilde haberleştirerek deşifre eden Sözcü'ye yapılan bu operasyon birilerinin canını çok fazla yaktı.

Sözcü gazetesine FETÖ operasyonu! Sahibi dahil 4 gözaltıSözcü gazetesine FETÖ operasyonu! Sahibi dahil 4 gözaltı

Sözcü'den kampanya

Düzenlenen operasyonla ilgili ilk açıklama Sözcü'nün kendisinden geldi. 

"Türkiye'nin kurtuluş mücadelesine başladığı 19 Mayıs günü Türkiye'nin vicdan sesi olan Sözcü'ye yöneltilen algı operasyonu yurdun büyük bölümünde infial yarattı. Sözcü'nün telefonları kilitlendi. Büyük şehirlerden köylere kadar binlerce noktadan destek telefonları, mailleri yağıyor. Kimse merak etmesin Sözcü susmayacak. Bu ülkenin insanlarının vicdan sesi olmaya devam edecek. Çünkü #SözcüSusarsaTürkiyeSusar" sözlerini yayınlayan Sözcü, insanları sosyal medyada infial yaratmaya ve provoke etmeye açık açık davet etti.

Sözcü'nün sahibi Burak Akbay kimdir?Sözcü'nün sahibi Burak Akbay kimdir?

Kılıçdaroğlu şaşırtmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, sanki meselenin ne olduğunu çok anlamış gibi "Bir dikta yönetimi ile karşı karşıyayız. Sözcü'ye yapılan operasyon Türkiye'ye yapılmış operasyondur" sözlerini kaydederek, bir algı operasyonu yapıldığını iddia etti.

Tüm Türkiye FETÖ'cüymüş!

Kemalizm akımında sürünerek kaybolup giden bri diğer isim olan Sözcü yazarı Uğur Dündar ise, operasyondan yola çıkarak Tüm Türkiye'yi FETÖ'cü olmakla suçladı.

Başsavcı İrfan Fidan'dan Sözcü açıklaması!Başsavcı İrfan Fidan'dan Sözcü açıklaması!

Dündar, "Bayram sabahı Sözcü'de gözaltılar varmış! Doğruca gazetem Sözcü'ye gidiyorum. Eğer Sözcü de FETÖ'cü ise, Türkiye'de herkes FETÖ'cüdür!.." dedi.

"Uzanan elleri kırarız"

CHP'nin en heyecanlı ve provokatör vekillerinden olan Aykut Erdoğdu ise, milletin polisini doğrudan tehdit ederek, "Yeter... Sözcü bizim sözümüzdür... Sözcü'ye uzanan karanlık elleri kırarız..." ifadelerini kaydetti.

Bir diğer vekil olan Eren Erdem ise adeta kendi acılarını tarih ederek, çirkin üslubuyla "Atatürk, #19Mayıs1919 'da sadece Samsun'a ayak basmadı, birilerinin kuyruğuna da bastı. İşte 98 yıllık kuyruk acısının nedeni bu; 19 Mayıs.." dedi.

Adliyelerden kovulan CHP'li vekil Mahmut Tanal da soluğu Sözcü gazetesinde aldı. 

CHP'li vekil Sezgin Tanrıkulu ise ülkenin meselesi olan FETÖ kapsamında düzenlenen operasyonu, sadece 19 Mayıs'ın kutlanmasına izin verilmemesinin yeni boyutu olarak değerlendirerek akıl tutulması yaşattı.

Konular: chp, fetö, milletvekili, sözcü

Yorumlar