GÜNDEM

Spor dünyası teröre karşı toplanıyor!

İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen hain saldırıya karşı Türk futbolunun bütün renkleri bugün saaat 19.00'da bir araya gelecek.

Spor dünyası teröre karşı toplanıyor!
İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen kalleş  saldırının ardından Türkiye tek yürek oldu. Sarı kırmızısı, siyah beyazı, yeşil beyazı,sarı lacivertiyle Türk futbolunun bütün renkleri terörü lanetlemek ve futbol da farklı görüşten olsa da tek yumruk olduğunu göstermek için bugün saat 19.00’da yürüyüş yapacak.

Spor dünyası polisinin yanında

Hain saldırının ardından spor dünyası da tepkisini gösterdi. Maç öncesi futbolcular sahada polislere karanfil verip sarılarak polisin yanında olduklarını gösterdiler.Ayrıca  Türkiye’nin dört bir yanından teröre tepki yürüyüşleri yapan vatandaşların yanı sıra sanat camiası da karakol merkezlerinde polisleri ziyaret ederek polislerin yanında olduklarını gösterdiler.

Bursaspor Taraftar Birliği dün yaşanan hain terör saldırısına karşı taraftarlarını "10.12.2016 tarihinde istanbulda  oynadığımız Beşiktaş maçı bitiminde otobüslerimizin bulunduğu güzergahta güvenlik güçlerimize yapılan hain saldırıyı lanetlemek, polis ve sivil şehitlerimizi anmak ve ailelerinin acılarını paylaşmak adına 12 Aralık Pazartesi (Yarın) saat 17:30 da hain saldırının gerçekleştirildiği noktada olacağımızı, saat 19:00 da ise ülkemizin bölünmez bütünlüğünü göstermek adına tüm tribün gruplarının katılacağı yürüyüşe iştirak edeceğimizi tüm kamuoyuyla paylaşıyoruz." şeklinde yaptığı açıklamayla teröre karşı mitingine davet etti.

Rengin ne olursa olsun teröre karşı bir ol!

Bugün akşam 19.03'te Beşiktaş çarşı içinde toplanacak olan taraftar grupları hain saldırının gerçekleştiği yer olan Vodafone Arena'nın yanındaki 'Şehitler Tepesi'ne (Beleştepe) yürüyecek. Bizde Türkiye Haber Merkezi olarak tüm vatandaşlarımızı bütün tribün gruplarının da katılacağı yürüyüşe katılmaya çağırıyoruz! Rengin ne olursa olsun, hangi takımı tutarsan tut, hangi dinden, hangi ırktan olursan ol teröre karşı tepki yürüyüşüne katıl ve teröre karşı nasıl kalkan olduğunu göster Türkiye!

 

Konular: Beşiktaş, spor,

Yorumlar