GÜNDEM

Tahir Elçi’yi öldürten ve Erdoğan’ı tehdit eden bu adam kim?

Tahir Elçi’yi ölümünden 18 gün önce canlı yayında tehdit edip infaz emrini veren, 15 Temmuz hain darbe girişiminden 2 ay önce PKK'nın FETÖ ile işbirliği içinde hareket ettiği itirafında bulunan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tehdit eden bu adam kim?

Tahir Elçi’yi öldürten ve Erdoğan’ı tehdit eden bu adam kim?
TÜRKİYE HABER MERKEZİ/ ÖZEL  Tahir Elçi öldürülmeden 18 gün önce canlı yayında kendisini tehdit edip infaz emrini veren, HDP'li Altan Tan'ı tehdit eden ve Kürtlere kan kusturan PKK’lı Zana Azadi’yi yakından tanıyalım.

Olay nasıl olmuştu

Tahir Elçi, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, PKK’nın çukur çatışmalarından dolayı zarar gören 4 ayaklı minare önünde bir grup avukat ile birlikte açıklama yaptığı sırada vurulmuştu.

PKK'lı teröristlerin iki polisi şehit edip birini de yaraladıktan sonra ellerindeki silahlarla daldıkları sokakta yaşanan çatışma sonrasında Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi hayatını kaybetmişti. Olaydan sonra savcılar ve beraberindeki heyetin Tahir Elçi'nin vurulduğu yerde yapmak istediği keşif, teröristlerin el yapımı bombalar ve roketli saldırıları sonucunda yarıda kalmıştı. Daha sonra aynı yerde üç defa keşif yapmaya giden heyete teröristlerce ateş açılmış ve çıkan çatışma nedeniyle de inceleme tamamlanamamıştı. Olay yerinde tespit edilen 83 parça delilden ancak 43'ü toplanabilmişti.Her seferinde Erdoğan’ı ve AK Parti’yi hedef gösteriyor

Türkiye’nin Suriye’de PKK devletine izin vermemesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve hükümetin PKK’ya karşı yürüttüğü kararlı mücadele sonrası PKK’lı Zana, Reis-i Cumhur’u ve hükümeti tehdit eden tweetler attı. Kandil, vekillerinin hapise atılması sonrası ise tam zıvanadan çıktı.

Canlı yayında Tahir Elçi ve Altan Tan’ı ölümle tehdit etti

Tahir Elçi öldürülmeden 18 gün önce PKK’lı Zana tarafından tehdit edildi. PKK’nın yayın organı Mednuçe'de Tahir Elçi ve Altan Tan'ın öldürülme talimatının Zana Azadi tarafından verilmesi üzerine Altan Tan canlı yayına bağlanmak istemiş fakat konuşmasına izin verilmemişti.Tahir Elçi’yi öldüren tetikçi Zana’nın akrabası

Bunun yanı sıra Tahir Elçi cinayetine sebep olan çatışmada polisle çatışan bir şahsın, ölüm talimatı veren Zana Azadi'nin akrabası olduğu iddiası var.Avesta Yayınları sahibine tehdit

Zana Azadi devletin PKK’ya karşı yürüttüğü operasyonlar için tepki göstermeyen Avesta Yayınlarının sahibi olan Abdullah Keskin’i tehdit etti. Bu tehditten birkaç gün sonra Avasta Yayınlarının Diyarbakır’daki şubesi yakıldı ve kapatıldı.

Zana Azadi (Kamil Yanar) Kimdir?

Son dönemlerde PKK adına herkesi tehdit eden ve bu tehditlerden sonra cinayetlerin işlendiği kitaphanelerin yakıldığı bilinen, kendisi kadar geçmişi de ilginç bir teröristtir.

Zana Azadi, Bingöl'ün Genç ilçesi doğumlu olup gerçek ismi Kamil Yanar’dır. Diyarbakır'da büyüyen ve 1992'de PKK'ya katılan Kamil, Diyarbakır'da Zana ismini alır. Burada bir varlık gösteremeyen  bu şahıs PKK'nın Kuzey Irak'ta bulunan kampına gönderilir. 1997-1998'de Kuzey Iraklı 9 köylü infaz ettikten sonra Avrupa'ya gönderilir. Şu an Avrupa'da PKK'nın kanallarında ve gazetelerinde yorumculuk yapıp PKK'yı eleştiren Kürtleri ölümle tehdit etmektedir. 

Konular: avesta yayınları, Altan Tan, terörist, pkk,

Yorumlar