GÜNDEM

Tanklar sokağa bu kez Cumhuriyet için çıktı

Çorlu’da gerçekleştirilen Cumhuriyet bayramı kutlamaları için düzenlenen resmigeçit töreninde, 5. Kolordu Komutanlığı bünyesinde yer alan tanklar sokaklarda boy gösterdi.

Tanklar sokağa bu kez Cumhuriyet için çıktı
Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yıldönümü dolayısıyla Çorlu’da düzenlenen törenlerde Türk mühendislerinin eseri olan Fırtına ve Atılgan tankları da boy gösterdi. 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain darbe girişiminin ardından Çorlu sokaklarına ilk kez Cumhuriyetin yıl dönümü kutlamaları için çıkan tankları vatandaşlar ilgi ve dikkatle izledi. Vatandaşlar Mehmetçiklere sevgi gösterilerinde bulundu.

Cumhuriyet Bayramı’nın 93. Yıldönümü nedeniyle düzenlenen törenlerde en büyük ilgiyi her zaman olduğu gibi Mehmetçikler gördü. Vatandaşların sevgi gösterileri arasında tören alanından geçen askerler, Vatan Sana Canım Feda diyerek Çorlu sokaklarını inletti. Omurtak Caddesi’ndeki törenlerde, Türk Mühendislerinin eseri olan Fırtına ve Atılgan tankları da geçti. Dev tankların geçişi sırasında vatandaşlar, tankların üzerlerindeki askerlere sevgi gösterisinde bulundu.

5. Kolordu Komutanlığı 15 Temmuz darbe gecesi yaşanan hain kalkışma sırasında kilit bir rol oynamış, televizyonların canlı yayınlarına telefonla bağlanan dönemin 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Alpaslan Erdoğan devletin ve milletin yanında olduklarını açık bir biçimde ifade ederek hainlerin karşısında olacaklarını açıklamıştı.

Konular: çorlu,

Yorumlar