GÜNDEM

Artık tarlalar borsada alınıp satılabilecek!

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, tarlaların artık borsa üzerinde alınıp satılabileceğini açıkladı, tarım arazilerinin borsaya kote edilmesi yönündeki çalışmaların devam ettiğini ve sona yaklaşıldığını belirtti.

Artık tarlalar borsada alınıp satılabilecek!

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, tarım arazilerinin borsaya kote edilmesi üzerinde çalıştıklarını açıkladı ve artık tarlaların borsada alınıp satılabileceğini belirtti.

Tarlalar borsada taliplerini bekliyor

Tarlaların borsada alınıp satılabilmesi üzerine çalışmalar sürüyor.
 
Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, "Tarım arazilerinin borsaya kote edilmesi üzerine çalışıyoruz." dedi.
 
Karadağ, Şubat ayında "Orman Bakanımızla bir toplantı yapacağız, 'tarlaları borsaya alabilir miyiz?' demişti.
 
O tarihteki açıklamasında Karadağ, "Üç-beş dönüm tarlanın sahipliğini birkaç günde değiştirebilirsek, mülkiyet hakkını, çok iyi bir iş yapmışız diyoruz. Borsada bırakın ikinci el otomobil, araziyi, içindeki evi, arazisi ile otomobil fabrikasının mülkiyeti birkaç saniyede satılabilir."ifadelerini kullanmıştı.

Düzenlemede sona yaklaşıldı

Ayrıca Karadağ, ödünç alınan hisseler üzerinden virman yoluyla yapılan işlemler konusunda yeni düzenlemelere de değinerek, "Düzenlemelerde sona geldik, bugün yarın belli olur." dedi.

 

Konular: borsa, tarla

Yorumlar